FB TW PIN NWS
BioRank 4731

Erdoğan Aktaş

Doğum tarihi : ??.??.1967
Erdoğan Aktaş kaç yaşında : 57
Kilo & Boy :
Burcu :
Erdoğan Aktaş doğum yeri : İstanbul

Erdoğan Aktaş Biyografisi

Erdoğan Aktaş, 1967 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünden mezun oldu.
Üniversite yıllarında, çocukluk hayali olan gazeteciliğe1984 yılında Güneş Gazetesi'ne girerek muhabirliğe başladı. Sırasıyla Gazete Gazetesi, Hürriyet, Sabah ve Milliyet gazetelerinde polis muhabirliği yaptı. Daha sonra 1993 yılında Star TV'de televizyon haberciliğine geçti. Muhabir olarak sırasıyla Star TV, Show TV ve NTV'de görev yaptı. Bu süre zarfından dünyanın birçok bölgesinde önemli gelişmeleri muhabir olarak izleyen Aktaş, 8 yıl süreyle görev yaptığı NTV'de 1999-2005 yılları arasında Yakın Plan programını hazırlayıp sundu.

Posta gazetesinde yazarlık yapan Erdoğan Aktaş, Star televizyonunda 2005 yılı Mart ayından itibaren Star Haberin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı. 2008 yılında ise Haber Türk TV Genel Yayın Yönetmenliği görevine geldi. 2009 yılı Ağustos ayı itibariyle ATV Haber Genel Yayın Yönetmenliği üstlendi.

ATV Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevi sürerken, Turkuvaz Holding bünyesinde yer alan A Haber Kanalı'nın kurup genel müdürlük görevini yürüttü. Bu arada yine A Haber kanalında "Memleket Meselesi" ve "90'a" programlarını hazırlayıp sundu.

Ağustos 2009'dan beri Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüten Erdoğan Aktaş, 24 Mayıs 2014 tarihinde bu görevinden istifa etti.

2014 yılında Beşiktaş Fahri İletişim Komitesi Başkanlığına getirilen Aktaş, 21 Ağustos 2014 tarihinde BJK TV'den ayrıldı

Erdoğan Aktaş, 1992 yılında Gülbin Aktaş ile evlendi.

Kitapları :
2006 - Aşık Olan Terk Eder


Kaynak:Biyografi.info

Erdoğan Aktaş kitapları

  • Aşık Olan Terk Eder Aşık Olan Terk Eder

    Yarın tarihi : 2006-07-04


    Yayınevi : BİRHARF YAYINLARI


    Edebiyat » Roman (yerli)

Tüm Erdoğan Aktaş kitapları

Erdoğan Aktaş için yapılan aramalar

Erdoğan Aktaş, Erdoğan Aktaş biyografi, Erdoğan Aktaş hayatı, Erdoğan Aktaş özgeçmişi, Erdoğan Aktaş hakkında, Erdoğan Aktaş doğum yeri, Erdoğan Aktaş fotoğraf, Erdoğan Aktaş video, Erdoğan Aktaş resim, Erdoğan Aktaş kimdir?, Erdoğan Aktaş kaç yaşında?, Erdoğan Aktaş nereli, Erdoğan Aktaş memleketi