FB TW PIN NWS
BioRank 8522

Emre Cemil Ayvalı

Doğum tarihi : 10.Nisan.1988
Emre Cemil Ayvalı kaç yaşında : 36
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Meslek : Siyasetçi
Emre Cemil Ayvalı doğum yeri : İzmir

Emre Cemil Ayvalı Biyografisi

Emre Cemil Ayvalı, 10 Nisan 1988 tarihinde İzmir’de doğmuştur. İlköğrenimini Aliağa Gazi İlköğretim Okulu’nda, ortaöğrenimini Alp Oğuz Anadolu Lisesi’nde, üniversite eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nde tamamlamış, lisans eğitimini desteklemek amacıyla İngiltere’de yabancı dil eğitimi almıştır. Yüksek Lisans Eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlayan Emre Cemil Ayvalı, “AK Parti iktidarları döneminde değişen sosyoloji” üzerine tez çalışmasında bulunmuştur.
2012-2015 yılları arasında TBMM’de, sırasıyla Milletvekili Danışmanı ve AK Parti Grup Danışmanı olarak görev yapan Emre Cemil Ayvalı, 64. Hükümet Dönemi’nde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda Bakan Danışmanı olarak çalışmış, UKTAŞ Denetim Kurulu Üyeliği’ni icra etmiştir. Bu görevinin ardından Başbakanlık Basın Halkla İlişkiler Müşavirliği yapmış, sonrasında Cumhurbaşkanlığı’nda Uzman olarak çalışmıştır. 2018 yalından bu yana kendisine ait bir danışmanlık firmasında ticari hayatına devam etmektedir.

2006-2008 yılları arasında AK Parti İzmir Karşıyaka İlçe Gençlik Kolları ve 2008-2012 yılları arasında İzmir İl Gençlik Kolları’nda başkan yardımcılıkları görevlerinde bulunmuştur. 2010 yılında bir makalesiyle, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları tarafından düzenlenen Işığı Yak Blog Yarışması’na katılmış ve üçüncülük ödülünü dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’dan almıştır. 2012-2014 yılları arasında ise AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları’nda Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeliği yapmıştır.

24 Haziran 2018 Genel Seçimleri’nde İzmir 1. Bölge 6. Sıradan Milletvekili Adayı olmuştur. Eylül 2018’den bu yana AK Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

“FETÖ’yle AKP kol kola girdiyse şayet, bunu da farklı darbecileri tasfiye etmek için” ifadelerini kullanmıştı. 11 Haziran 2020 tarihinde AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı görevinden istifa etti.

CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu dönemini (2009-2018) incelediği ve CHP’li ve FETÖ’cü aktörlerin ele alınan dönemde yaşanan kritik olaylar bazında söylem analizini yaptığı “Yönünü Şaşıran OK” isimli bir kitabı bulunmaktadır.

Emre Cemil Ayvalı evli ve 1 kız babasıdır. Yakın siyasi tarih ve sinema ile ilgilenmektedir.

Yazdığı Kitapları :
2018 - Yönünü şaşıran ok: FETÖ, Kılıçdaroğlu ve arkadaşları

Kaynak:Biyografi.info

Emre Cemil Ayvalı için yapılan aramalar

Emre Cemil Ayvalı, Emre Cemil Ayvalı biyografi, Emre Cemil Ayvalı hayatı, Emre Cemil Ayvalı özgeçmişi, Emre Cemil Ayvalı hakkında, Emre Cemil Ayvalı doğum yeri, Emre Cemil Ayvalı fotoğraf, Emre Cemil Ayvalı video, Emre Cemil Ayvalı resim, Emre Cemil Ayvalı kimdir?, Emre Cemil Ayvalı kaç yaşında?, Emre Cemil Ayvalı nereli, Emre Cemil Ayvalı memleketi