FB TW PIN NWS
BioRank 1158

Ebru Polat

Doğum tarihi : 30.Haziran.1983
Ebru Polat kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Ebru Polat doğum yeri : İzmir

Ebru Polat Biyografisi

2007 yılında piyasaya sürdüğü Çetin Ceviz adlı albümü ile ünlü olan Türk pop müziği sanatçısı. Çetin Cevizi takiben 2008 yılında Çok Geç ve 2009 yılında Kalp Ayazı albümlerini çıkartan Polat, Sezen Aksu’nun şarkılarına getirdiği yeni yorumlarla tanınmaktadır.
Ebru Polat, 30 Haziran 1983 tarihinde, İzmir’de dünyaya geldi. Doğum adı Filiz Sarıkaya’ydı. Son derece hiperaktif bir çocuk olan Polat, genç yaşlarda bale eğitimi aldı. Müzikle ilkokul korosunda tanışan genç sanatçı, eğitim hayatınının doğrultusunu müzikten farklı bir alana çevirerek hukuk okumaya karar verdi.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimini başarıyla tamamlayan Polat, bir süre avukat olarak görev yaptı. Eğitim kariyerine devam etmek için psikoloji bölümünde master yapacağı sırada hayatını tamamen değiştirecek bir karar alarak okulunu ve işini ardında bırakarak yönünü müziğe çevirdi.

Kariyerini müzik üzerine kurmaya karar verdikten sonra Londra’ya giden Polat, bu şehirde bulunan sanat akademisi Royal Akademi’de müzik eğitimi aldı. Türkiye’ye döndükten sonra ilk albümü olan Çetin Ceviz’i piyasaya çıkartan Polat, albümüyle beraber müziği kadar güzel fiziği ile de dikkatleri üzerine topladı.

Çetin Ceviz adlı çalışmasından sonra Çok Geç albümü ile sevenleri ile buluşan Polat, 2009 yılında Kalp Ayazı adlı albümünü çıkarttı. Albümlerinde Sezen Aksu bestelerini kullanmayı tercih eden Polat, sanatçının eski şarkılarına kattığı özgün yorumla dikkatleri çekti. Gene bir Sezen Aksu bestesi olan Seni Yerler’e çektiği klip çok beğenilen genç sanatçıya hayranları Seni Yerler Ebru lakabını taktı.

Albümleri :
2007 - Çetin Ceviz
2008 - Çok Geç
2009 - Kalp Ayazı
2011 - Dinle 2011
2011 - Olanlar Oldu
2012 - Kaçın Kurasıyım
2013 - Günaha Davet
2014 - Hediyem Olsun
2015 - Çilli Bom
2015 - 9 Hit
2016 - Dokun Bana
2017 - Hava Çok Sıcak


Kaynak:Biyografi.info

Ebru Polat videoları

Tüm Ebru Polat videoları

Ebru Polat albümleri

Tüm Ebru Polat albümleri

Ebru Polat için yapılan aramalar

Ebru Polat, Ebru Polat biyografi, Ebru Polat hayatı, Ebru Polat özgeçmişi, Ebru Polat hakkında, Ebru Polat doğum yeri, Ebru Polat fotoğraf, Ebru Polat video, Ebru Polat resim, Ebru Polat kimdir?, Ebru Polat kaç yaşında?, Ebru Polat nereli, Ebru Polat memleketi , Ebru Polat albümleri