FB TW PIN NWS
BioRank 5997

Ebru Baki

Doğum tarihi : 13.Aralık.1975
Ebru Baki kaç yaşında : 49
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Ebru Baki doğum yeri : İstanbul

Ebru Baki Biyografisi

Habertürk'te sunucu ve spiker olarak görev yapan Ebru Baki kanalın yeni ekonomi müdürü oldu.

Ebru Baki, 13 Aralık 1975 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun olmuştur. İletişim Fakültesi'nden sonra Marmara Üniversitesi İDBF Uluslararası İktisat Bölümü'ne devam etti.

Ebru Baki, Üniversite eğitimine devam ederken Hürriyet Gazetesi Ekonomi Servisi'nde staj yapmaya başladı. Liseden itibaren belirli dönemlerde eğitim amacıyla yurt dışında bulundu ve öğrenci değişim programları ile çeşitli burslardan yararlandı.

Hürriyet Gazetesi'nde stajyerlikten muhabirliğe uzanan 7 yıllık bir dönem geçirdi. Bilişimden, iş dünyası ve tüketici haberleri ile ilgili çeşitli ödüller kazandı.

Hürriyet Gazetesi'nden sonra televizyon macerası başladı. CNN TÜRK'te ekonomi haberlerini sunmaya başladı. 2001'den itibaren 2018 yılına kadar CNN TÜRK'te ekonomi programı hazırlayıp ve editörlük yaptı.

Ebru Baki, CNN TÜRK'te Parametre ve Ebru ile Pazarlık programlarını sundu. ''Bu mesleğe çok saygın ve başarılı isimlerle adım attım. Onların yanında yetiştim ve yetişiyorum'' diyor.

Yarı dönemli olarak aldığı konservatuar eğitimini ise hayatı boyunca her alanda en büyük yardımcı olarak görüyor. Ebru Baki'ye göre dünyanın en güzel sporu binicilik; piyano ise onun için bir tutkudur.

2018 yılından beri Habertürk’te sunucu ve spiker olarak görev yapan Ebru Baki 2020 yılının Temmuz ayında kanalın yeni ekonomi müdürü oldu.

Kaynak:Biyografi.info

Ebru Baki için yapılan aramalar

Ebru Baki, Ebru Baki biyografi, Ebru Baki hayatı, Ebru Baki özgeçmişi, Ebru Baki hakkında, Ebru Baki doğum yeri, Ebru Baki fotoğraf, Ebru Baki video, Ebru Baki resim, Ebru Baki kimdir?, Ebru Baki kaç yaşında?, Ebru Baki nereli, Ebru Baki memleketi