FB TW PIN NWS
BioRank 7117

Ebrar Karakurt

Doğum tarihi : 17.Ocak.2000
Ebrar Karakurt kaç yaşında : 24
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Meslek : Sporcu
Ebrar Karakurt doğum yeri : Balıkesir

Ebrar Karakurt Biyografisi

Türkiye kadın millî voleybol takımı ve İtalya takımı Igor Gorgonzola Novara'nın oyuncusudur.

Ebrar Karakurt, 17 Ocak 2000 tarihinde Balıkesir’de doğmuştur. Babasının adı İsmail Karakurt’dır. Ebrar Karakurt, Voleybola 12 yaşında VakıfBank Spor Kulübü'nde başladı. VakıfBank formasıyla iki sene üst üste hem yıldızlar hem de gençler kategorisinde Türkiye şampiyonluğu yaşadı.

Ebrar Karakurt, 2018 yılında VakıfBank A Takımı'na geçti ve 1 Kulüpler Dünya Şampiyonası Şampiyonluğu ve 1 Türkiye Ligi Şampiyonluğu yaşadı

196 cm. boyunda ve 72 kilo olan Ebrar Karakurt, Türkiye kadın millî voleybol takımı ve İtalya takımı Igor Gorgonzola Novara'nın oyuncusudur.

U23 Milli Takımı'yla Dünya Şampiyonu olan Ebrar Karakurt, U18 Milli Takımı'yla mücadele ettiği Dünya Şampiyonası'nda 'En İyi Smaçör' ödülünün sahibi oldu.

Japonya Tokyo’da yapılması gereken ancak 2020 yılında pandemi nedeni ile yapılamayan olimpiyat oyunları, 2021 yılının Ağustos ayında Japonya’da yapıldı. Ebrar Karakurt’un da yer aldığı A Milli Kadın Voleybol Takımı 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda çeyrek finalde Güney Kore'ye 3-2 yenilerek elendi.

Kaynak:Biyografi.info

Ebrar Karakurt hakkında haberler

Tüm Ebrar Karakurt haberleri

Ebrar Karakurt için yapılan aramalar

Ebrar Karakurt, Ebrar Karakurt biyografi, Ebrar Karakurt hayatı, Ebrar Karakurt özgeçmişi, Ebrar Karakurt hakkında, Ebrar Karakurt doğum yeri, Ebrar Karakurt fotoğraf, Ebrar Karakurt video, Ebrar Karakurt resim, Ebrar Karakurt kimdir?, Ebrar Karakurt kaç yaşında?, Ebrar Karakurt nereli, Ebrar Karakurt memleketi