FB TW PIN NWS
BioRank 261

Doğu Demirkol

Doğum tarihi : 06.Eylül.1985
Doğu Demirkol kaç yaşında : 39
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Doğu Demirkol doğum yeri : İstanbul

Doğu Demirkol Biyografisi

2018 yılında Nuri Bilge Ceylan’ın senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı “Ahlat Ağacı” filminde Sinan karakterini canlandırdı.

Doğu Demirkol, 6 Eylül 1985 tarihinde Mersinli bir anne ve Balıkesirli Çerkez bir babanın oğlu olarak İstanbul’da doğmuştur. Tam adı Aydın Doğu Demirkol’dur. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Babası başarılı bir operatör doktor annesi ise avukatdır.

Doğu Demirkol, ilk olarak sosyal medyada çektiği “Abiler Detected” videosundaki Şakirt Abi karakteriyle sosyal medyada tanınmaya başladı. Ardından 2012 yılında Acun Ilıcalı'nın sunduğu “Yetenek Sizsiniz” adlı yetenek programına katılarak burada hünerlerini sergiledi ve böylece daha fazla kişi tarafından fark edildi. BKM Sahne'de Açık Mikrofon sayesinde başarılı bir sahne hayatına giriş yaptı.

Doğu Demirkol, daha sonra BKM Mutfak Sahne'ye dahil olarak, Güldür Güldür Show'a kadar geldi. BKM Mutfak tarafından düzenlenen tek kişilik şov ile izleyiciyle buluştu.

Doğu Demirkol, Beşiktaş Kültür Merkezi, Ataşehir Dasdas Sahne, Ankara Yılmaz Güney Sahnesi ve Beylikdüzü Torium Sahne ve daha birçok sahnede tek kişilik gösterilerini izleyici ile buluşturmuştur.

Doğu Demirkol, 2018 yılında yönetmenliğini Ali Atay’ın yaptığı “Ölümlü Dünya” adlı sinema filminde Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Sarp Apak, İrem Sak, Özgür Emre Yıldırım, Mehmet Özgür ile birlikte rol aldı.

2018 yılında Nuri Bilge Ceylan’ın senaryosunu yazığı ve yönetmenliğini yaptığı “Ahlat Ağacı” filminde Murat Cemcir, Bennu Yıldırımlar, Ahmet Rıfat Şungar, Hazar Ergüçlü, Ercüment Balakoğlu, Serkan Keskin, Tamer Levent, Öner Erkan ile birlikte oynadı.

2021 yılında internet platformu BluTV tarafından yayınlanan ve kendi hayatını konu aldığı absürt komedi tarzındaki Doğu adlı dizide oynadı.

1 Ocak 2022 tarihinde FOX Tv ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve müzik direktörlüğünü Metin Özülkü'nün yaptığı "Maske Kimsin Sen?" adlı yarışma programının sunuculuğunu Tansel Öngel yaptı. Jüri ise; Eda Ece, Melis Sezen, Doğu Demirkol ve Alican Yücesoy ile beraber Jüri olarak görev aldı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2021 - Doğu (Tv Dizisi)
2020 - Bayi Toplantısı (Adem) (Sinema Filmi)
2020 - Tutunamayanlar (Tarık) (Tv Dizisi)
2018 - Ahlat Ağacı (Sinan) (Sinema Filmi)
2018 - Ölümlü Dünya (Zafer) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Doğu Demirkol videoları

Tüm Doğu Demirkol videoları

Doğu Demirkol filmleri

Tüm Doğu Demirkol filmleri

Doğu Demirkol için yapılan aramalar

Doğu Demirkol, Doğu Demirkol biyografi, Doğu Demirkol hayatı, Doğu Demirkol özgeçmişi, Doğu Demirkol hakkında, Doğu Demirkol doğum yeri, Doğu Demirkol fotoğraf, Doğu Demirkol video, Doğu Demirkol resim, Doğu Demirkol kimdir?, Doğu Demirkol kaç yaşında?, Doğu Demirkol nereli, Doğu Demirkol memleketi