FB TW PIN NWS
BioRank 6041

Dilşad Çelebi

Doğum tarihi : 04.Temmuz.1984
Dilşad Çelebi kaç yaşında : 40
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek : Dizi Oyuncusu
Dilşad Çelebi doğum yeri : İzmit

Dilşad Çelebi Biyografisi

2011 yılında “Seni Bana Yazmışlar” adlı dizideki Burcu karakteri ile tanındı.

Dilşad Çelebi, 4 Temmuz 1984 tarihinde İzmit’de doğmuştur. Fen lisesinden mezun olan Dilşad Çelebi, Ortaöğretim eğitimi boyunca dövüş sanatları (Tekvando) konusunda eğitim aldı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Fakültesinden mezun olmuştur. İTÜ’de İşletme Bölümünde Yüksek Lisans yaptı. Üniversite öğrenimi sırasında 2 yıl basgitar dersi aldı.

Dilşad Çelebi, üniversite yıllarında Ali Murat Erkorkmaz’ın yanında çizgi film yazarlığı yapmaya başladı ve Star TV ekranlarında 80 bölüm olarak yayınlanan Tekir ve Kuyrukları adlı çizgi filmin yazarlığını yaptı.

Gaye Sökmen Oyunculuk ajansına bağlı olarak çalışmaktadır. Bir süre reklam filmlerinde oynadıktan sonra dizi filmlerde oynamaya başladı. Laçin Ceylan’dan oyunculuk eğitimi aldı.

İrlanda’lı yazar Bernard Shaw’un ‘Pygmalion’ adlı tiyatro oyunundan ve aynı oyunun beyaz perdeye uyarlanmış versiyonu, senaryosu Alan Jay Lerner’a ait ‘My Fair Lady’ adlı filmden esinlenilerek yaratılmış ve 2010 yılında çekilen “Gönülçelen” dizisinde Cansel Elçin, Tuba Büyüküstün, İlhan Şeşen, Günay Karacaoğlu, Onur Saylak, Yasemin Çonka, Ayda Aksel, Evrim Alasya, Engin Hepileri gibi oyuncularla birlikte oynamıştır.

2011 yılında “Seni Bana Yazmışlar” dizisinde Cemal Hünal ile birlikte başrolde oynadı.

2013 yılında ABD dizisi Revenge dizisinden uyarlanan ve senaryosu Berkun Oya tarafından yazılan “İntikam” adlı dizide Aslı Sağlam karakterini canlandırırken, Beren Saat, Nejat İşler, Yiğit Özşener, Mert Fırat, Alican Yücesoy, Engin Hepileri, Zafer Algöz, Arzu Gamze Kılınç, Başak Daşman, Ezgi Eyüboğlu ile birlikte oynadı.

Dilşad Çelebi, 2015 yılında “Eve Dönüş” adlı dizide Cansel Elçin, Tardu Flordun, Zeynep Özder, İpek Erdem, Gürbey İleri, Merve Oflaz ile birlikte oynamıştır.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2015 - Eve Dönüş (Leyla) (TV Dizisi) 2015
2013 - İntikam (Aslı Sağlam) (TV Dizisi)
2013 - Büyüler Evi: Sihirbaz Kedi (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2013 - 2014 - Bugünün Saraylısı(Neslihan) (TV Dizisi)
2011 - Seni Bana Yazmışlar (Burcu) (TV Dizisi)
2010 - Gönülçelen (Selin-Bahar) (TV Dizisi)
2009 - Kapadokya Düşleri (Füreyya) (TV Dizisi)
2009 - Alayına İsyan (Merve) (TV Dizisi)
2008 - Derdest (Canan) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Dilşad Çelebi kitapları

Tüm Dilşad Çelebi kitapları

Dilşad Çelebi için yapılan aramalar

Dilşad Çelebi, Dilşad Çelebi biyografi, Dilşad Çelebi hayatı, Dilşad Çelebi özgeçmişi, Dilşad Çelebi hakkında, Dilşad Çelebi doğum yeri, Dilşad Çelebi fotoğraf, Dilşad Çelebi video, Dilşad Çelebi resim, Dilşad Çelebi kimdir?, Dilşad Çelebi kaç yaşında?, Dilşad Çelebi nereli, Dilşad Çelebi memleketi