FB TW PIN NWS
BioRank 1120

Didem Kınalı

Doğum tarihi : 06.Haziran.1986
Didem Kınalı kaç yaşında : 38
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Meslek : Dansçı
Didem Kınalı doğum yeri : Gaziosmanpaşa ilçesi, İstanbul

Didem Kınalı Biyografisi

Oryantal dansçı

Didem Kınalı, 6 Haziran 1986 tarihinde İstanbul, Gaziosmanpaşa'da doğmuştur. Roman kökenlidir. Babası Yugoslav göçmeni ve darbukacı Zeki Kınalı, annesi Selanik göçmeni bir oryantal Tülay Kınalı’dır. Dedesi Radyoevi'nden emekli ud sanatçısıdır. Bir ablası ve bir de erkek kardeşi olan Didem Kınalı Şişli Kuştepe'de Roman mahallesinde büyüdü. İlkokul üçüncü sınıfa kadar okula giden Didem Kınalı çalışması gerektiği için okulu bıraktı ve dans etmeye başladı. Daha sonra ilkokul, ortaokul ve liseyi bitirdi.

13-14 yaşlarındayken Avcılar'da gece kulüplerinde çalışmaya başladı. Ardından Taksim'deki turistik gece kulüplerinde çıkmaya başladı. Bir evlilik yarışmasının sonunda yapılan kına gecesinde ve düğünde oynadıktan sonra İbrahim Tatlıses’in haberi olmasıyla televizyondaki “İbo Show” programına çıkarıldı.

Oryantal Didem Kınalı, İbrahim Tatlıses’in “İbo Show” programlarındaki dans şovlarıyla adından söz ettirdi.

2014 yılında Madonna’nın 56ncı doğumgünü partisinde dans etmek için İbiza'ya gitti.

Yurt dışına workshoplar yapmaya başlayan Didem Kınalı, 2013 yılında Çin’in Şangay şehrinde, 2017 yılında Arjantin’de dans dersleri verdi. 2018 yılında dans dersleri vermek için Meksika'nın Quintana Roo eyaletinde bulunan Cancun şehrine gitti.

Kaynak:Biyografi.info

Didem Kınalı için yapılan aramalar

Didem Kınalı, Didem Kınalı biyografi, Didem Kınalı hayatı, Didem Kınalı özgeçmişi, Didem Kınalı hakkında, Didem Kınalı doğum yeri, Didem Kınalı fotoğraf, Didem Kınalı video, Didem Kınalı resim, Didem Kınalı kimdir?, Didem Kınalı kaç yaşında?, Didem Kınalı nereli, Didem Kınalı memleketi