FB TW PIN NWS
BioRank 4923

Deniz Gökçe

Doğum tarihi : ??.??.1942
Deniz Gökçe kaç yaşında : 82
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Ekonomist, Yazar
Deniz Gökçe doğum yeri : İstanbul

Deniz Gökçe Biyografisi

Ekonomist, köşe yazarı, spor yazarı.

Deniz Gökçe, 1942 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Alman Lisesi’nde okuyup mezun oldu. Ardından 1968 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Sonra da ABD, Georgia State Üniversitesi’nde finans dalında MBA ve ekonomi dalında da doktora derecesini 1973 yılında aldı.

Deniz Gökçe, yurt dışında 1972-1976 yılları arasında Georgia State Üniversitesi’nde ve 1976-1981 yılları arasında Emory Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönerek 1981-2007 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi-İşletme Bölümleri’nde Doçent öğretim üyesi olarak çalıştı. Deniz Gökçe, aynı dönemde Yapı ve Kredi Bankası Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.

2007 yılından bu yana Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak çalışmakta ve Uluslararası Finans Bölümü Başkanlığı görevini yürütmektedir. 2004 yılından bu yana da Speaker Agency Kurucuları ile değişik eğitim projelerinde yer almaktadır.

Uzun yıllar ekonomi programı Eko Diyalog'un yapımcılarından olan ve aynı zamanda da spor yazarı ve yorumcusu olarak geniş kitleler tarafından tanınan Deniz Gökçe Cumhuriyet, Nokta, Sabah, Hürriyet, Yeni Yüzyıl ve Akşam gibi basın kuruluşlarında köşe yazarlığı ve yayın danışmanlığını yapmıştır. Halen Akşam Gazetesi'nde köşe yazarlığına ve Sky televizyonunda ekonomi yorumculuğuna devam etmektedir.

Bir ara gazetelerin spor sayfalarında spor yazarlığı da yapan Deniz Gökçe, futbol yazarlığı ve yorumculuğundan önce Türkiye’ye döndüğünde ilk zamanlar basketbol üzerine yazılar yazmakta ve basketbol kulüplerini izlemekteydi. Basketboldaki ilk sayısal analizi basında kullanan ve gelişimine katkıda bulunan bir spor ve bilim adamıdır.

Deniz Gökçe’nin finansal ve iktisadi piyasalar üzerine yayımlanmış onlarca makalesi bulunmaktadır. Makalelerinde daha çok makro göstergeleri yorumlayan ve buradan hareketle somut tahlillere yönelen Doç.Dr.Deniz GÖKÇE aynı zamanda çok sayıda iktisatçı ve finansçının da iş hayatında verdiği konferans ve derslerle önemli etkiler yapmıştır.

Sporun, daha çok futbolun sosyal, iktisadi ve mali yönlerine yönelik yazılar da kaleme alan Deniz GÖKÇE aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi’nde Spor Yönetimi Sertifikasyon derslerini de girmektedir.

Kaynak:Biyografi.info

Deniz Gökçe için yapılan aramalar

Deniz Gökçe, Deniz Gökçe biyografi, Deniz Gökçe hayatı, Deniz Gökçe özgeçmişi, Deniz Gökçe hakkında, Deniz Gökçe doğum yeri, Deniz Gökçe fotoğraf, Deniz Gökçe video, Deniz Gökçe resim, Deniz Gökçe kimdir?, Deniz Gökçe kaç yaşında?, Deniz Gökçe nereli, Deniz Gökçe memleketi