FB TW PIN NWS
BioRank 1238

Cihan Kamer

Doğum tarihi : ??.??.1965
Cihan Kamer kaç yaşında : 59
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Cihan Kamer doğum yeri : İstanbul

Cihan Kamer Biyografisi

Atasay kuyumculuğun sahibidir.

Cihan Kamer, 1965 yılında İstanbul’da doğmuştur. Aslen Denizli Çivril kökenlidir. Babası Atasay Kamer (d.1941) 1989 yılında kurulan Atasay kuyumculuğun kurucusudur.

Cihan Kamer, Atasay kuyumculuğun Genel Müdürlüğünü ve aynı zamanda da İstanbul Değerli Maden ve Mücevherat İhracatçıları Birliği Başkanlığını yaptı.

Cihan Kamer babası Atasay Kamer adına Denizli'nin Çivril ilçesinde Pamukkale üniversitesine bağlı Atasay Kamer meslek yüksek okulunu yaptırmıştır.

Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlıkları ile tanınan Atasay’lar Rize'de yaptırdıkları bir sağlık merkezine Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın adını vermişlerdir.

Cihan Kamer, Çiğdem Kamer ile evlidir. Atasay Kamer (d.1987) adında bir oğlu ve Simay Kamer adında bir kızı vardır. 2015 yılında Kızı ve Simay Kamer, Ahmet Uras ile evlendi. Çiftin nikâhını İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş kıyarken, gelinin nikâh şahitliğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, damadın nikâh şahitliğini iş adamı Mehmet Ali Aydınlar yaptı.

2015 Ocak ayı itibariyle Atasay Mücevherat CEO'su olarak görevini oğlu Atasay Kamer’e devretmiştir.

Cihan Kamer, Fenerbahçe spor Kulübü eski Asbaşkanıdır. Cihan Kamer, 2013 yılında açılan Boğaz'da Kuruçeşme'de “HUQQA” adlı Restoran ve 'Steak House' konseptiyle hizmet veren The Market'in de sahibidir.

Rakamlarla Atasay:
Türkiye genelinde 127 mağaza
Yurtdışında ise Dubai, Erbil ve Kıbrıs olmak üzere 7 yurtdışı mağazası.
15 bin metrekare üretim alanı.
500 kişinin üzerinde personel.
Kuyumculukta 308 milyon TL ciro.


Kaynak:Biyografi.info

Cihan Kamer için yapılan aramalar

Cihan Kamer, Cihan Kamer biyografi, Cihan Kamer hayatı, Cihan Kamer özgeçmişi, Cihan Kamer hakkında, Cihan Kamer doğum yeri, Cihan Kamer fotoğraf, Cihan Kamer video, Cihan Kamer resim, Cihan Kamer kimdir?, Cihan Kamer kaç yaşında?, Cihan Kamer nereli, Cihan Kamer memleketi