FB TW PIN NWS
BioRank 8947

Chelsea Handler

Doğum tarihi : 25.Şubat.1975
Chelsea Handler kaç yaşında : 49
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Chelsea Handler doğum yeri : Livingston, New Jersey , ABD

Chelsea Handler Biyografisi

Chelsea Joy Handler, 25 Şubat 1975 de ABD’nin New Jersey şehrinin ,Livingston banliyö kasabasında doğmuştur. Yahudi babası Melvin Seymour ve Mormon annesi Rita’dır.6 kardeşin en küçüğüdür. 19 yaşında 1994 yılında oyunculuk kariyeri için Los Angeles'a taşındı. Ve iki yıl sonra onun hikayelerini komik buldukları için stand-up komedyeni olmaya karar verir.
Chelsea Handler, Amerikalı bir stand-upçı komedyen, oyuncu, Program sunucusu, en çok satan yazar ve yapımcıdır.

Amerika'da oldukça popüler olan, komedyen Chelsea Handler'ın 2008 yılının en çok satan kitabı “Are You There, Vodka? It's Me, Chelsea”'den esinlenilerek 11 Ocak 2012 tarihinde yayınlamaya başlayan bir Tv dizisi çıkarılmış. Aslında dizinin adı da bu şekilde olacakken, uzun oluşu ve içinde bir çeşit içki türü adını barındırdığı için, NBC'nin müdahelesiyle oldukça alakasız olan “Are You There, Chelsea” şeklinde değiştirilmiş.

Los Angeles'ta ağabeyi Roy ile yaşayan Chelsea Handler, halen ülke çapında mekanlarda stand-up komedi yapıyor.

ABD’nin en çok izlenen medya kuruluşlarından E’de talk show yapıyor.

ilk kitabı “Benim Yatay Yaşamım” başlıklı , İkinci kitabı “Are You There, Vodka? It's Me, Chelsea”ve Üçüncü kitabı, "Chelsea Bang Bang", Mart 2010 da piyasaya çıktı ve kısa sürede New York Times Bestseller listesinde birinci oldu. Dördüncü kitabı ise “Lies That Chelsea Handler Told me”adlı kitabıdır.

2010 yılında, Chelsea Handler 2010 MTV Video Müzik Ödülleri gecesinin sunucu görevini aldı.

Filmleri:
2009 - The Good Wife - Sezon 1
2011 – Hop
2012 - Are You There, Chelsea? - Sezon 1
2012 - İyi Olan Kazansın


Kaynak:Biyografi.info

Chelsea Handler için yapılan aramalar

Chelsea Handler, Chelsea Handler biyografi, Chelsea Handler hayatı, Chelsea Handler özgeçmişi, Chelsea Handler hakkında, Chelsea Handler doğum yeri, Chelsea Handler fotoğraf, Chelsea Handler video, Chelsea Handler resim, Chelsea Handler kimdir?, Chelsea Handler kaç yaşında?, Chelsea Handler nereli, Chelsea Handler memleketi