FB TW PIN NWS
BioRank 5381

Cengiz Şıklaroğlu

Doğum tarihi : ??.??.1983
Cengiz Şıklaroğlu kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Cengiz Şıklaroğlu doğum yeri : İstanbul

Cengiz Şıklaroğlu Biyografisi

Cengiz Şıklaroğlu, 1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. Çerkes asıllıdır. Babası Abhazyah, annesi Trabzonludur. Üsküdar Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Mühendisliği bölümünde okudu ve uçak mühendisi olarak mezun olmuştur.
Vahşi hayvanlar ve silahlarla birlikte verdiği pozlar ile dikkat çeken Cengiz Şıklaroğlu, silah ticaretinden lüks yat üretimine kadar 8 şirketin sahibidir. Kendisinin kartvizitinde de Angel Group CEO'su Cengiz Şıklaroğlu yazıyor. Grubunun bünyesinde vip otomobil kiralama, rüzgâr türbinleri ve pil ithalatı yapan Angel Energy, Angel Organics ile organik tohum ithalatı yapan firmalar da bulunuyor. Ayrıca bir kozmetik şirketi de yar alıyor. Ama en gözde şirketi askeri silahlar da üreten Silahsan. Zaten Instagram hesabından sık sık silahlarla çekilmiş pozlar yayınlamayı da ihmal etmiyor.

2007 yılında İstanbul’da kurulan Angels YACHTS’ın sahibi olan Cengiz Şıklaroğlu, 2013 yılında Hintli TATA firması ile ortaklık kurdu. Kurduğu Angels Yachts şirketi Türkiye'nin en büyük lüks yat üreticilerinden oldu.

2013 yılında Sivas bölge bağımsız milletvekili adayı oldu, ancak 6 milletvekilinin YSK’ya yaptığı "askeri casusluk, örgüt üyeliği, devlete ait gizli belge bulundurmak, kişisel verileri hukuka aykırı şekilde tutmak ve yargılanma sürecinin 4 haziran’daki mahkemeden beraat alamadığı" gerekçesiyle yapılan itirazlar sonucu milletvekilliği adaylığı düşürülmüştür.

2005 -2016 yılları arasında askeri suç örgütlüğü liderliği, askeri casusluk, Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov’a suikast suçlarından Rusya’da yargılan ve suçlamalardan beraat eden Çerkes Cengiz lakabıyla bilinen Cengiz Şıklaroğlu, 2016 yılı başında geldiği Türkiye’de Suriye’deki Türkmenlere yardım etmesi için bazı işadamlarına zorla senet imzalattığı iddiasıyla yargılandığı davalardan hapis cezası aldı. Toplamda 10 ay hapis yatacak.

Hapis cezasını yerine getirmek için 30 Nisan 2017 tarihinde Maltepe Cezaevi’ne gitti.

Kaynak:Biyografi.info

Cengiz Şıklaroğlu için yapılan aramalar

Cengiz Şıklaroğlu, Cengiz Şıklaroğlu biyografi, Cengiz Şıklaroğlu hayatı, Cengiz Şıklaroğlu özgeçmişi, Cengiz Şıklaroğlu hakkında, Cengiz Şıklaroğlu doğum yeri, Cengiz Şıklaroğlu fotoğraf, Cengiz Şıklaroğlu video, Cengiz Şıklaroğlu resim, Cengiz Şıklaroğlu kimdir?, Cengiz Şıklaroğlu kaç yaşında?, Cengiz Şıklaroğlu nereli, Cengiz Şıklaroğlu memleketi