FB TW PIN NWS
BioRank 6530

Cengiz Semercioğlu

Doğum tarihi : ??.??.1967
Cengiz Semercioğlu kaç yaşında : 57
Kilo & Boy :
Burcu :
Cengiz Semercioğlu doğum yeri : İstanbul

Cengiz Semercioğlu Biyografisi

Cengiz Semercioğlu, 1967 yılında İstanbul’da doğmuştur. Aslen Tekirdağ’lıdır. Babası Yusuf Semercioğlu’dur. Joker Yapım'ın sahibi Cem Semercioğlu kardeşidir.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünde okudu. Daha üniversite öğrencisi iken 1988 yılında gazeteciliğe başladı. 1992 yılında Hürriyet gazetesine geçerek televizyon eleştirileri yazmaya başladı. 1998 yılında Star Haber'de editörlük görevi yaptı. Bir süre de Star gazetesinde çalıştı.

2000 – 2007 yılları arasında Cine 5 televizyonunda çalıştı. Cine 5’de "Başka Yerde Yok" programını hazırladı ve sundu. Habertürk'e kendi hazırlayıp sunduğu “Full Ekran” adlı programı yaptı. Daha sonra aynı programa CNN Türk'te devam etti, daha sonra da Star Tv’ye geçti. En son Tv8'de “İki Laf Edelim” adlı programı hazırlayıp sunmakta iken Ağustos 2013 tarihinde yeterli reytinge ulaşmadığı gerekçesiyle kanal yönetimi tarafından kaldırıldı.

Çeşitli televizyon kanallarında yapımcılık ve Hürriyet gazetesinin Kelebek ekinde yazarlık yaptı.

Cengiz Semercioğlu, “Kurtlar Vadisi” dizisinin 60.bölümünde konuk oyuncu olarak yer aldı. 2013 Ekim ayında Kanal D’nin senaryosunu Gülse Birsel’in kaleme aldığı “Yalan Dünya” dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldı.

Cengiz Semercioğlu, 9 Temmuz 2009 tarihinde Sabah Gazetesi Reklam Grup Koordinatörü Berna Bayık ile evlendi. Pera (d.14 Ağustos 2011) adında bir kızı ve Pars Semercioğlu (d.2015) adında bir oğlu vardır.

Star TV'de Duymayan Kalmasın adlı magazin programının sunuculuğunu yapan Seren Serengil ile Mesut Yar ve Deniz Akkaya'dan, önce 13 Ekim 2016 tarihinde Mesut Yar'ın 2 Ocak 2017 tarihinde de Deniz Akkaya'nın ayrılması üzerine Seren Serengil ile Cengiz Semercioğlu 4 Ocak 2017 tarihi itibari ile programa devam etmeye başladı.

Cengiz Semercioğlu, Ekim 2019 ayından itibaren TV8 kanalında Seray Sever ve Eylem İpek Şafak ile beraber magazin programı "Gel Konuşalım" programının sunuculuğunu yapmaktadır.

Kaynak:Biyografi.info

Cengiz Semercioğlu için yapılan aramalar

Cengiz Semercioğlu, Cengiz Semercioğlu biyografi, Cengiz Semercioğlu hayatı, Cengiz Semercioğlu özgeçmişi, Cengiz Semercioğlu hakkında, Cengiz Semercioğlu doğum yeri, Cengiz Semercioğlu fotoğraf, Cengiz Semercioğlu video, Cengiz Semercioğlu resim, Cengiz Semercioğlu kimdir?, Cengiz Semercioğlu kaç yaşında?, Cengiz Semercioğlu nereli, Cengiz Semercioğlu memleketi