FB TW PIN NWS
BioRank 4402

Candaş Tolga Işık

Doğum tarihi : 03.Mayıs.1978
Candaş Tolga Işık kaç yaşında : 46
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek : Gazeteci, Yazar
Candaş Tolga Işık doğum yeri : İstanbul

Candaş Tolga Işık Biyografisi

Candaş Tolga Işık, 3 Mayıs 1978 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünden mezun oldu. Yurt dışında sırasıyla Kanada, Amerika ve İsrail'de moleküler biyoloji ve gen mühendisliği eğitimi gördü.
Yazılı ve görsel medya alanında çalışan Candaş Tolga Işık, üniversite eğitiminden sonra 2002 yılında bir yerel radyo istasyonunda habercilik yapmaya başladı. Ardından Best FM ve RadyoTime'da çeşitli radyo programları hazırlayıp sundu. 2009 yılında Alem FM'de Güçlü Mete ile birlikte Kripto Odası isimli programı sunmaya başladı.

2014 yılında “Beşiktaş Platformu Genç Profesyoneller” tarafından düzenlenen ödül töreninde yılın TV Programcısı Ödülü gazeteci Candaş Tolga Işık’a verildi.

2015 yılında 3 ayrı üniversitenin öğrencilerinin oylarıyla "Türkiye'nin en başarılı, genç siyaset yazarı" ödülünü aldı.

Mayıs 2013 yılında köşe yazılarından oluşan “İthal Edilmiş Korkular Ülkesi” isimli kitabını çıkarttı.

2009 yılında tv8'de Bunu Konuşalım isimli politik sohbet programını hazırlayıp sunmaya başladı. Ekim 2012'de Kanaltürk'e televizyonuna geçti. 2014 yılında KAFA dergisini kurdu. 2015 yılında FİTBOL dergisini çıkartmaya başladı, yine aynı sene kapanmak üzere olan TARİH dergisini alarak derginin yayın hayatına devam etmesini sağladı.

2019 yılından itibaren KAFA Çocuk ve Bilim ve Sadece Şiir adlı iki ayrı dergi de dahil olmak üzere toplam beş derginin imtiyaz sahibidir.

2006-2020 yılları arasında Posta gazetesinde yazarlık yaptı. 21 Nisan 2020 tarihinde gazete yönetimiyle karşılıklı anlaşarak gazeteden ayrıldığını açıkladı.

Candaş Tolga Işık aynı zamanda Şubat 2019’da Nihat Sırdar ve Güçlü Mete tarafından kurulan, dopdolu içeriğiyle yayın hayatına başladığından beri çokça ses getiren KAFA Radyo’nun kurucuları arasındadır. Candaş Tolga Işık Kafa Radyo'da Güçlü Mete ile Kripto Odası programında gündemi yorumlamaya devam etti.

Candaş Tolga Işık, 2010 yılında sunucu sunucu Burcu Kapu ile evlendi. 2012 yılında boşandı.

Candaş Tolga Işık 2017 ve 2019 yıllarında iki sezon boyunca Beşiktaş spor kulübünün İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu üyeliğini yaptı. 2017 yılına damgasını vuran Come to Beşiktaş videoları ile Beşiktaş'ın sosyal medyadaki büyümesinde önemli katkıları vardır.

Candaş Tolga Işık, 13 Eylül 2020'den itibaren her pazar saat 23:00'te Haber Global ekranlarında yayınlanan son transfer haberlerinin ve spor ile ilgili tüm gelişmelerin konuşulduğu Kontra programında yorumcu olarak izleyiciyle buluşuyor.

15 Eylül 2020 tarihinden itibaren merak eden, sorgulayan, herkesten önce soran ve gerçeklerin peşinde koşan “Az Önce Konuştum” programıyla Haber Global ekranlarında olmaya başladı.

Ödülleri :
2015 - 3 ayrı üniversitenin öğrencilerinin oylarıyla - Yılın en başarılı Siyaset Habercisi ödülü
2014 - Beşiktaş Platformu Genç Profesyoneller - yılın TV Programcısı Ödülü

Kitapları :
2019 - 40 (öykü kitabı)
2016 - Portakal Ağacı
2013 - İthal Edilmiş Korkular Ülkesi


Kaynak:Biyografi.info

Candaş Tolga Işık için yapılan aramalar

Candaş Tolga Işık, Candaş Tolga Işık biyografi, Candaş Tolga Işık hayatı, Candaş Tolga Işık özgeçmişi, Candaş Tolga Işık hakkında, Candaş Tolga Işık doğum yeri, Candaş Tolga Işık fotoğraf, Candaş Tolga Işık video, Candaş Tolga Işık resim, Candaş Tolga Işık kimdir?, Candaş Tolga Işık kaç yaşında?, Candaş Tolga Işık nereli, Candaş Tolga Işık memleketi