FB TW PIN NWS
BioRank 1835

Buse Varol

Doğum tarihi : ??.??.1990
Buse Varol kaç yaşında : 34
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Dizi Oyuncusu
Buse Varol doğum yeri : Manisa

Buse Varol Biyografisi

6 Nisan 2018 tarihinde Buse Varol şarkıcı Alişan ile Swiss Otel'de evlendi.

Buse Varol, 1990 yılında Manisa’da doğmuştur. Lisans eğitimini Eğitim Fakültesi Öğretmenlik Bölümünde tamamlamış ardından uzunca bir süre dershaneler de öğretmenlik yapmıştır.

Buse Varol, 2012 yılında düzenlenen Miss Turkey Güzellik yarışmasına katılmış ve yarışma sonucunda uzun bir süre modellik yapmıştır. Ayla Algan, Ümit Çırak, Müfit Aytekin ve Bahar Kerimoğlu’ndan özel oyunculuk dersleri almıştır.

Buse Varol, ilk oyunculuk deneyimini aldığı dizi 2013 yılında yayınlanan Tozlu Yollar adlı dizi olmuştur. Burcu Kara, Nihat Altınkaya, Seda Akman, Yücel Erten, Pamir Pekin, Selda Alkor, Ayçin İnci, Sinan Albayrak’ın oynadığı bu dizi de Şerife adlı karaktere canlandıran Buse Varol ardından 2013 - 2015 yıllarında Arka Sokaklar adlı diziden teklif almış ve 2 yıl boyunca burada Yasemin İsimli bir Polis memurunu canlandırmıştır.

2017 yılında yapımcılığını Türker İnanoğlu ve Erler Film’in üstlendiği “Dostlar Mahallesi” adlı dizi filminde Alişan ve Çağla Şikel ile birlikte taksicilik yapmak zorunda kalan bir üniversite öğrencisi olan Bahar karakterini canlandırdı.

6 Nisan 2018 tarihinde Buse Varol şarkıcı Alişan ile Swiss Otel'de evlendi. Nikahı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal kıyarken, nikah şahitliğini ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptı.

13 Şubat 2019 tarihinde Buse Varol, Alişan çiftinin Burak adında bir oğlu oldu.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 - Rüya (TV Dizisi)
2017 - Payitaht Abdülhamit (TV Dizisi)
2017 - Dostlar Mahallesi (Bahar) (TV Dizisi)
2016 - Sevda Kuşun Kanadında (Elif) (TV Dizisi)
2016 - Kış Güneşi (Nadide) (TV Dizisi)
2016 - Dağ 2 (Ece) (Sinema Filmi)
2015 - Şehrin Melekleri (Aslıhan Aydın) (TV Dizisi)
2013 - 2015 - Arka Sokaklar - 8. Sezon - 10. Sezon (Yasemin) (TV Dizisi)
2013 - Tozlu Yollar (Şerife) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Buse Varol için yapılan aramalar

Buse Varol, Buse Varol biyografi, Buse Varol hayatı, Buse Varol özgeçmişi, Buse Varol hakkında, Buse Varol doğum yeri, Buse Varol fotoğraf, Buse Varol video, Buse Varol resim, Buse Varol kimdir?, Buse Varol kaç yaşında?, Buse Varol nereli, Buse Varol memleketi