FB TW PIN NWS
BioRank 6042

Buse Terim

Doğum tarihi : 21.Ağustos.1990
Buse Terim kaç yaşında : 34
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Meslek : Tasarımcı
Buse Terim doğum yeri : İstanbul

Buse Terim Biyografisi

Buse Terim, 21 Ağustos 1990 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Annesi Fulya Terim, babası Teknik Direktör Fatih Terim’dir. Merve adında ablası vardır. Okuduğu Yüzyıl Işıl Koleji’nden 2007 yılında mezun oldu. 2011 yılında da New York Fashion Institute of Technology’de Moda Pazarlama ve Yöneticiliği bölümünü bitirdi. Burberry, Dolce&Gabana, Elle Dergisi ve Ralph Lauren gibi markalarda staj yaptı. Mezuniyetinin ardından çok sevdiği New York’u terk ederek İstanbul’a döndü.
Hobi olarak öğrencilik yıllarında başladığı moda blogger’lığını daha profesyonel bir platforma taşımak için kolları sıvadı. Blogunda stil ipuçlarından sezonun trendlerine kadar her şeyi incelerken, bir yandan da ünlülerin gardıroplarına girerek stillerini inceliyor ve 'her karakter ayrı bir gardırop’tur mantığı ile çalışıyor.

New York, Paris, Milano, Londra gibi uluslararası moda sektörünün en prestijli moda haftalarına düzenli olarak katılarak tecrübelerini hem kendi websitesinde, hem de konuk yazar olarak Türkiye’nin en çok takip edilen gazete ve dergilerinde okuyucularına aktarıyor.

Öğrenmekten vazgeçmeyen Buse Terim’in, Moda Haftalarında sokaklarda stil gözlemleri yapmak ise en keyifli özel zevkidir.

Kendini yenilemek ve dijital dünyanın sağladığı özgürlüğü Buse’ce bir vizyonla birleştirmek için çabalayan Buse Terim, kısa süre önce tamamen yenilediği www.buseterim.com.tr ‘de Türkiye’nin en çok takip edilen moda figürü olma özelliğini sürdürüyor.

Buse Terim, 16 Mayıs 2014 tarihinde Volkan Bahçekapılı ile evlendi. Soma faciasıyla ertelenen düğün 6 Haziran 2014 tarihinde yapıldı.Nil Bahçekapılı (d.2016), Naz Bahçekapılı (d.2018) adlarında iki kızı vardır.

Kaynak:Biyografi.info

Buse Terim için yapılan aramalar

Buse Terim, Buse Terim biyografi, Buse Terim hayatı, Buse Terim özgeçmişi, Buse Terim hakkında, Buse Terim doğum yeri, Buse Terim fotoğraf, Buse Terim video, Buse Terim resim, Buse Terim kimdir?, Buse Terim kaç yaşında?, Buse Terim nereli, Buse Terim memleketi