FB TW PIN NWS
BioRank 5748

Burçin Büke

Doğum tarihi : ??.??.1966
Burçin Büke kaç yaşında : 58
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Piyanist
Burçin Büke doğum yeri : İzmir

Burçin Büke Biyografisi

Burçin Büke, 1966 yılında İzmir’de doğmuştur. Piyanist olan babasından ilk piyano derslerini aldı. . Daha sonra 6 yaşından itibaren Ali Ersümer ile çalıştı. Daha 10 yaşındayken ilk konserini verdi. 11 yaşında 1977 yılında yapılan “Harika Çocuk” sınavını kazandı ve Prof. Mithat Fenmen ile piyano, Prof. İlhan Baran ile de teori ve kompozisyon çalışmalarına başladı.
1979 yılında Sofya Müzik Festivali’nde Türkiye adına sahneye çıktı. 1982 yılında Ankara, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın 11 senelik Yüksek Bölümü’nü 5,5 senede bitirdi. Ve kazandığı devlet bursu ile Almanya’nın Hannover kentinde Müzik Akademisi’nde okumaya gitti. 1984-1989 yıllarında solist ve oda müziği sanatçısı olarak Hannover Yeni Müzik Festivallerine katıldı. 1992 yılında Hannover Müzik Akademisi’nin solistlik sınavını başarıyla bitirdi.

Londra’da Prof. Benjamin Kaplan ve İtalya’da da Prof. Marvulli ile özel olarak çalıştı. Uluslararası Lanciano Piyano Yarışması’nda birincilik aldı. Ayrıca Craydon ve Bilbao yarışmalarında ödüller kazandı.

1993 yılında Berlin’de kurulan “Color of Music” Oda Orkestrası’nın solist ve kurucuları arasındadır.

Burçin Büke, Kuzey Almanya Radyo Oda Orkestrası, Langenhagen Festival Orkestrası, Lanciano Festival Orkestrası, Hannover BigBand Orkestrası ile turneler yapmıştır. Almanya’da Braunschweig, Bremen, Osnabrück festivallerinde başarılı konserler verdi ve çok olumlu kriterler aldı. Almanya dışında Fransa, İngiltere, İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, Avusturya, İsrail, Hollanda, Mısır, Estonya, İspanya, Amerika ve İsviçre’de de konserler verdi. 2002 senesinde New York’ta Carnegie Hall’da verdiği konser New York basınında geniş yer aldı.

1996 yılında Londra’da “Steinway Sons” sanatçısı oldu. 1994-1998 yılları arasında Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın, 1998’den itibaren İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın solist sanatçısı oldu. 2000 yılında My Dream adı altında bir CD yaptı.

2000-2003 yılları arasında Selanik Konservatuarı’nın düzenlediği uluslararası Piyano Festivaline eğitmen ve solist olarak katıldı.

Burçin Büke, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Eskişehir ve Bursa Senfoni Orkestraları ile çeşitli konserler vermiştir. “ Secret garden” konserlerini yurt içindeki bir çok Üniversitede seslendirmiş ve konferanslar vermiştir.

Burçin Büke, “For You” isimli bu bestesini eşi için yapmıştır.

Albümleri :
2000 - My dream
2004 - Personal touch
2006 - İt’s time
2007 - Mozart for babies ve secret garden
2009 - Haydn For Babies
2010 - Chopin
2011 - Gözbebeğim


Kaynak:Biyografi.info

Burçin Büke için yapılan aramalar

Burçin Büke, Burçin Büke biyografi, Burçin Büke hayatı, Burçin Büke özgeçmişi, Burçin Büke hakkında, Burçin Büke doğum yeri, Burçin Büke fotoğraf, Burçin Büke video, Burçin Büke resim, Burçin Büke kimdir?, Burçin Büke kaç yaşında?, Burçin Büke nereli, Burçin Büke memleketi