FB TW PIN NWS
BioRank 8137

Burak Elmas

Doğum tarihi : 19.Mart.1974
Burak Elmas kaç yaşında : 50
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : İş adamı
Burak Elmas doğum yeri : Şişli, İstanbul

Burak Elmas Biyografisi

Burak Elmas, 19 Mart 1974 tarihinde İstanbul, Şişli’de Sezgin Elmas ve Saniye Elmas'ın oğlu olarak doğmuştur. Aslen Giresunludur. Burçin Elmas ve Burçak Elmas adında iki kardeşi vardır. İstanbul’da Avusturya Lisesi’ndeki öğrenimini tamamladıktan sonra ABD'de University of Denver’da Finans ve Pazarlama eğitimi aldı.
Burak Elmas, iş hayatına Türkiye’nin en büyük bağımsız hızlı tüketim ürünleri distribütörlerinden birinde başlamıştır. Aile şirketlerinde ve uluslararası birçok ortak girişimde yönetici pozisyonunda rol aldıktan sonra İngiltere merkezli uluslararası bir lojistik şirketi kurmuştur.

2008 yılından itibaren Godiva Investment şirketinde CEO görevini ifa eden ve grup yönetim kuruluna bağlı çalışan Burak Elmas, aynı zamanda gıda ürünleri imalatında en büyük Türk işletmelerinden biri olan Yıldız Group’ta da Yönetim Kurulu üyeliği yapmış, görev süresince önemli stratejik pozisyonlar üstlenmiştir. Çalışma hayatı boyunca uluslararası birçok ortak girişimde görev aldığı şirketleri en üst pozisyonda temsil eden Elmas, bu dönem süresince Japonya, İngiltere, Amerika, Çin Halk Cumhuriyeti gibi çeşitli ülkelerde görev yapmış ve 2020 yılında tüm görevlerinden ayrılmıştır.

Halen İngiltere ve Türkiye’de üç uluslararası şirkette yatırımcı ortak ve bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Galatasaray Spor Kulübü’ndeki ilk görevini 1997 yılında, 23 yaşındayken Galatasaray PAF Takımı Sorumlusu olarak alan Burak Elmas, 1998, 2000 ve 2002 yıllarında üç dönem Yönetim Kurulu Üyeliği  yapmıştır. Profesyonel futbol takımının yönetiminden sorumluyken, Türk futbol tarihinde Galatasaray ilk kez UEFA ve Süper Kupası kazanmıştır. Burak Elmas 2018 yılında da Galatasaray Sportif A.Ş.’de görev almıştır.

Eski Galatasaray başkanlarından iş insanı Faruk Süren'in kızı Yelda Süren ile evli olan ve iki çocuk babası olan Burak Elmas İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Burak Elmas, Galatasaray Spor Kulübü'nün 19 Haziran 2021 tarihinde yapılan Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda Galatasaray Spor Kulübü'nün 38. başkanlığına seçildi. 22 Haziran 2021 tarihinde görevi Başkan Mustafa Cengiz'den devraldı.

Kaynak:Biyografi.info

Burak Elmas için yapılan aramalar

Burak Elmas, Burak Elmas biyografi, Burak Elmas hayatı, Burak Elmas özgeçmişi, Burak Elmas hakkında, Burak Elmas doğum yeri, Burak Elmas fotoğraf, Burak Elmas video, Burak Elmas resim, Burak Elmas kimdir?, Burak Elmas kaç yaşında?, Burak Elmas nereli, Burak Elmas memleketi