FB TW PIN NWS
BioRank 7918

Bülent Yıldırım

Doğum tarihi : 01.Mart.1972
Bülent Yıldırım kaç yaşında : 52
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Hakem
Bülent Yıldırım doğum yeri : Pınarbaşı, Kayseri

Bülent Yıldırım Biyografisi

Bülent Yıldırım, 1 Mart 1972 Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde doğmuştur. Sporla gerçek anlamda 11 yaşında tanıştı. Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün "Atletizm" ve "Futbol" dallarında açtığı Yaz Spor Okulu'na katıldı. Ortaokul ve lisede "atletizm" ve "futbol" takımlarında yer aldı.
1986 - 1989 yılları arasında Talas Belediyespor'da (o zamanki adı Yenidoğanspor) lisanslı olarak "futbol", "voleybol" ve "hentbol" takımlarında oynadı. Genç takımda kaptan ve oyun kurucudur. A takımda defansta görev yapar ve amatör kümede 4 sezon futbol oynar. Hakemliğe başladığı döneme kadar da üniversitenin fakülte takımında da oynamayı sürdürdü.

1990 yılındaki ÖSS imtihanında Kayseri birincisi oldu. Bülent Yıldırım, (ODTÜ) Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'ne girerek 1994 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra Dış Ticaret Müsteşarlığı'nda göreve başladı. Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı görevine kadar yükseldi. Çalıştığı kurum, Türkiye'deki bütün ihracatçı ve ithalatçı firmaları denetler.

Ankara Üniversitesi, Avrupa Topluluğu Araştırma ve Uygulama Merkezi'nden (ATAUM), "Avrupa Birliği Uluslararası İlişkiler Uzmanlığı sertifikasını da alır.

Mayıs 1994'te ODTÜ'de açılan hakem kursuna katıldı. Başlangıçta sadece kuralları öğrenmek ve bilinçli bir izleyici olmayı hedefliyerek kursa giden Bülent Yıldırım, şimdi FIFA kokartlı bir hakem.

Türkiye süper ligdeki kariyerine 2003-2004 sezonu 4. haftasındaki Elazığspor-Adanaspor maçı ile başladı. 20 Haziran 2011 tarihine kadar Türkiye profesyonel liglerinde 298 maçta görev aldı.

Fenerbahçe taraftarı olduğu söylenen Hakem Bülent Yıldırım, 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren FIFA tarafından 2. kategori hakemliğe yükseltildi. UEFA tarafından üst düzey müsabakalarda görevlendirilmiştir.

2012-2013 Spor Toto Süper Lig Şampiyonu Galatasaray ile Ziraat Türkiye Kupası sahibi Fenerbahçe’nin 11 Ağustos 2013 Pazar günü oynayacağı TFF Süper Kupa maçını, FIFA kokartlı hakem Bülent Yıldırım yönetecek.

Bülent Yıldırım, 2014 yılında yapılan YoYo testlerini geçemeyince FIFA listesinden çıkartılmıştır.

Bülent Yıldırım, 2004 yılında Bilnur hanımla evlendi.

2015-2016 sezonu öncesi Türkiye Futbol Federasyonu Bülent Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 9 hakem ile ilk kez profesyonel sözleşme imzaladı.

Hakemlik Süreci :
1998’de 3.Lig Hakemi oldu. (C Klasmanı)
2001’de 2.Lig Hakemi oldu. (B Klasmanı)
2002’de 2.Lig A Kategorisi Hakemi oldu. (A Klasmanı)
2003’te Süper Lig Hakemi oldu


Kaynak:Biyografi.info

Bülent Yıldırım kitapları

 • Tura Gelirim Tura Gelirim

  Yarın tarihi : 2014-11-06


  Yayınevi : SEMERCİ YAYINLARI


  Edebiyat » Şiir (yerli)

 • Periler Burcu III Periler Burcu III

  Yarın tarihi : 2014-09-05


  Yayınevi : KİTAPANA


  Edebiyat » Roman (yerli)

 • Periler Burcu I-II Periler Burcu I-II

  Yarın tarihi : 2013-04-09


  Yayınevi : ALTIN NOKTA BASIM YAYIN DAĞITIM


  Edebiyat » Roman (yerli)

Tüm Bülent Yıldırım kitapları

Bülent Yıldırım için yapılan aramalar

Bülent Yıldırım, Bülent Yıldırım biyografi, Bülent Yıldırım hayatı, Bülent Yıldırım özgeçmişi, Bülent Yıldırım hakkında, Bülent Yıldırım doğum yeri, Bülent Yıldırım fotoğraf, Bülent Yıldırım video, Bülent Yıldırım resim, Bülent Yıldırım kimdir?, Bülent Yıldırım kaç yaşında?, Bülent Yıldırım nereli, Bülent Yıldırım memleketi