FB TW PIN NWS
BioRank 8552

Belçika Kralı Philippe

Doğum tarihi : 15.Nisan.1960
Belçika Kralı Philippe kaç yaşında : 64
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Belçika Kralı Philippe doğum yeri : Belvédère Castle, Brüksel, Belçika

Belçika Kralı Philippe Biyografisi

Belçika'nın 7. kralı

Belçika Kralı Philippe, 15 Nisan 1960 tarihinde Belvédère Castle, Brüksel, Belçika’da Kral II. Albert ve Kraliçe Paola'nın en büyük oğlu olarak doğmuştur. Tam adı Philippe Léopold Louis Marie’dır. Trinity College, Oxford, Royal Military Academy ve Oxford Üniversitesinde eğitim gördü. Kaliforniya'daki Stanford Üniversitesi'nde yüksek lisans okuluna katılarak, Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans derecesi ile 1985 yılında mezun oldu.

Belçika Kralı Philippe, 1978 yılından 1981'e kadar, 118. "Toutes Armes"'de, Belçika Kraliyet Askeri Akademisi'nde eğitim gördü. 26 Eylül 1980 tarihinde teğmen oldu. Prens Philippe, savaş pilotluğu, paraşütçü ve bir komando olarak sertifika aldı. 1989 yılında, Kraliyet Yüksek Savunma Enstitüsü'nde özel oturumlara katıldı. Aynı yıl, Albay rütbesine terfi etti. 25 Mart 2001'de, Kara ve Hava Kuvvetlerinde Tümgeneral rütbesine ve Deniz Kuvvetlerinde Tuğamiral rütbesine yükseldi.

6 Ağustos 1993 tarihinde, Hükümet kararı ile Belçika Dış Ticaret Kurulu (BFTB) Onursal Başkanı olarak atandı. 3 Mayıs 2003'te, BFTB yerine, Dış Ticaret Ajansı Yönetim Kurulu Onursal Başkanı olarak atandı.

Belçika Kralı Philippe, 4 Aralık 1999 tarihinde Belçikalı soylu bir ailenin kızı olan Mathilde d'Udekem d'Acoz ile evlendi. Elisabeth, Gabriel, Emmanuel, Eléonore adlarında çocukları vardır.

21 Temmuz 2013 tarihinde babası Kral II. Albert görevini kendisine devretmesi ile Belçika'nın 7. kralı oldu.

17 Aralık 2018 tarihinde Belçika Başbakanı Charles Michel, Belçika Federal Parlamentosunda "güvensizlik oyu" verilmesi üzerine istifa edince Belçika Kralı Philippe, Belçika Başbakanı Charles Michel'in dilekçesini Mayıs 2019 ayında yapılacak seçimlere kadar "bekletme" kararı aldı.

Kaynak:Biyografi.info

Belçika Kralı Philippe için yapılan aramalar

Belçika Kralı Philippe, Belçika Kralı Philippe biyografi, Belçika Kralı Philippe hayatı, Belçika Kralı Philippe özgeçmişi, Belçika Kralı Philippe hakkında, Belçika Kralı Philippe doğum yeri, Belçika Kralı Philippe fotoğraf, Belçika Kralı Philippe video, Belçika Kralı Philippe resim, Belçika Kralı Philippe kimdir?, Belçika Kralı Philippe kaç yaşında?, Belçika Kralı Philippe nereli, Belçika Kralı Philippe memleketi