FB TW PIN NWS
BioRank 6528

Barış Yarkadaş

Doğum tarihi : 02.Ağustos.1974
Barış Yarkadaş kaç yaşında : 50
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Barış Yarkadaş doğum yeri : Susuz, Kars

Barış Yarkadaş Biyografisi

7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde CHP’den İstanbul milletvekili oldu.

Barış Yarkadaş, 2 Ağustos 1974 tarihinde Kars’ın Susuz ilçesinde Zülfiye ve Rasim Yarkadaş'ın oğlu olarak doğmuştur. İlk ve Orta öğrenimini Kars’ta tamamladı. 14 yaşında iken ailesi ile birlikte 1988 yılında İstanbul’a yerleşti. Sultanahmet Matbaa Meslek Lisesi’nde başlayan İstanbul’daki öğrenim hayatı, Marmara Üniversitesi Matbaacılık Bölümü’nde devam etti. Bir süre de Kamu Yönetimi öğrenimi gördü. Bir süre sonra öğrenimini bıraktı, ilkokuldan beri içinde bulunduğu medya sektöründe kalmaya karar verdi.

Mesleğe, ‘gazete dağıtıcısı’ olarak başladığı 1985 yılından beri, çeşitli gazete, dergi, radyo, haber ajansı ve internet haber sitesinde çalıştı. Bir süre işsiz kaldı. Gazeteciliğe profesyonel olarak üniversite yıllarında adım attı. Yeni Doğu, Güneş, Yeni İstanbul, Halkın Gücü, Radyo Yenigün ve KMP Anadolu TV’de çalıştı. Ayrıca TV 8’in kuruluş sürecinde görev aldı. 2001 ve 2002’de yapılan seçimlerde ise Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) İstanbul Şube Başkanlığına seçildi.

Askerliğini Van’da yaptı. 2006 senesinde Gerçek Gündem isimli internet sitesini kurdu.

2011 senesinden bu yana Halk TV’de aktif görev üstlenen Yarkadaş, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

Barış Yarkadaş, 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde CHP’den İstanbul milletvekili oldu.

24 Haziran 2018'de yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde Barış Yarkadaş, CHP'den milletvekili adayı olarak gösterilmedi.

1 Nisan 2019 tarihinde Halk Tv'deki işine son verildi.

Kitapları:
2004 - Hepsi Yaralar Sonuncusu Öldürür
2015 - Aksaray'ın Sırları
2017 - Adalet


Kaynak:Biyografi.info

Barış Yarkadaş kitapları

Tüm Barış Yarkadaş kitapları

Barış Yarkadaş için yapılan aramalar

Barış Yarkadaş, Barış Yarkadaş biyografi, Barış Yarkadaş hayatı, Barış Yarkadaş özgeçmişi, Barış Yarkadaş hakkında, Barış Yarkadaş doğum yeri, Barış Yarkadaş fotoğraf, Barış Yarkadaş video, Barış Yarkadaş resim, Barış Yarkadaş kimdir?, Barış Yarkadaş kaç yaşında?, Barış Yarkadaş nereli, Barış Yarkadaş memleketi