FB TW PIN NWS
BioRank 5871

Aytunç Erkin

Doğum tarihi : ??.??.1975
Aytunç Erkin kaç yaşında : 49
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Gazeteci, Yazar
Aytunç Erkin doğum yeri : Kozan, Adana

Aytunç Erkin Biyografisi

Sözcü gazetesi yazarıdır.

Aytunç Erkin, 1975 yılında Adana’nın Kozan ilçesinde doğmuştur. Üniversite eğitimini Sakarya Üniversitesi Turizm Otelcilik Bölümü’nde tamamlamış; ayrıca Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirmiştir.

1997 yılında Aydınlık dergisinde gazeteciliğe başlayan Aytunç Erkin, bu zamana kadar birçok medya kurum ve kuruluşunda görev yapmıştır. Aytunç Erkin, şimdilerde ise Sözcü gazetesinde editör olarak çalışmakta ve aynı zamanda çeşitli TV kanallarında yorumculuk yapmaktadır.

Aytunç Erkin, 2020 yılında Tümamiral Cihat Yaycı'nın Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan istifa etmesine giden süreçte dile getirdiği 'FETÖ kumpası' iddiaları büyük yankı uyandırdı.

Politika ve güncel olaylara ilişkin kaleme aldığı kitaplarıyla beğeni toplayan Aytunç Erkin, son dönemde çeşitli haber kanallarında gündeme dair yorumlarda bulunuyor.

Kitapları:
2016 - FETÖ'nün Şifreleri/Başmuavini
2017 - K@Rdan Adam & AKP Eski Milletvekili Emin Şirin Anlatıyor
2015 - Sarı-Lacivert Öfkeli Adam: Aziz Yıldırım
2020 - Dayının CasuslarıTSK - MİT - Emniyet - Yargı


Kaynak:Biyografi.info

Aytunç Erkin için yapılan aramalar

Aytunç Erkin, Aytunç Erkin biyografi, Aytunç Erkin hayatı, Aytunç Erkin özgeçmişi, Aytunç Erkin hakkında, Aytunç Erkin doğum yeri, Aytunç Erkin fotoğraf, Aytunç Erkin video, Aytunç Erkin resim, Aytunç Erkin kimdir?, Aytunç Erkin kaç yaşında?, Aytunç Erkin nereli, Aytunç Erkin memleketi