FB TW PIN NWS
BioRank 6569

Ayşenur İslam

Doğum tarihi : 16.Ocak.1958
Ayşenur İslam kaç yaşında : 66
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Ayşenur İslam doğum yeri : Üsküdar, İstanbul

Ayşenur İslam Biyografisi

25 Aralık 2013 tarihinde yapılan hükümet revizyonunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak görevlendirildi.
Ayşenur İslam, 16 Ocak 1958 tarihinde İstanbul Üsküdar'da doğmuştur. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Cahide'dir. Ortaokul ve lise tahsilinin bir bölümünü İstanbul’da Kadıköy Maarif Koleji’nde yaptı. Ardından Ankara’ya taşındıklarından dolayı liseyi TED Ankara Koleji’nde tamamladı.

Bir süre İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Filolojisi’nde okuduktan sonra Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını aynı üniversitede, doktorasını Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamladı.

Mezuniyetinden sonra sırasıyla Ankara Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi ve Başkent Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştı. 2005 yılında doçent oldu. 2007 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü ile Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü yaptı.

Yayımlanmış on kitabı, elli kadar makalesi vardır.

Ayşenur İslam’ın eşi doktor Bahadır Celal İslam, Gazze'ye yardım götüren ve İsrail’in operasyonuyla 9 kişinin öldüğü Mavi Marmara gemisinin doktoruydu.

Ayşenur İslam, 2011 seçimlerinde Sakarya’dan AKP Milletvekili seçilmiştir.

Ayşenur İslam, doktor Bahadır Celal İslam ile evlidir. Bir çocuğu vardır. Türkiye'nin ilk başörtülü milletvekili olan Merve Kavakçı'nın eltisidir.

25 Aralık 2013 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı hükümet revizyonunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak görevlendirildi. Görevi Bakan Fatma Şahin’den devraldı.

7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde 25. dönem Sakarya AKP millet vekili seçilen Ayşenur İslam, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan 26. dönem milletvekili seçimlerinde aday olmadı.

Kaynak:Biyografi.info

Ayşenur İslam için yapılan aramalar

Ayşenur İslam, Ayşenur İslam biyografi, Ayşenur İslam hayatı, Ayşenur İslam özgeçmişi, Ayşenur İslam hakkında, Ayşenur İslam doğum yeri, Ayşenur İslam fotoğraf, Ayşenur İslam video, Ayşenur İslam resim, Ayşenur İslam kimdir?, Ayşenur İslam kaç yaşında?, Ayşenur İslam nereli, Ayşenur İslam memleketi