FB TW PIN NWS
BioRank 3143

Aslı Mavitan

Doğum tarihi : 22.Kasım.1980
Aslı Mavitan kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Aslı Mavitan doğum yeri : İstanbul

Aslı Mavitan Biyografisi

Beyaz tv ekranlarında 2014 yılından itibaren yayınlanan İşin Aslı isimli programının sunucusudur.

Aslı Mavitan, 22 Kasım 1980 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Annesi Yıldız Arhan 1973 Türkiye güzelidir. Babası ünlü şarkıcı (Hayık Aram Tataryan) Hayko’dur. Anne babası 2 yaşındayken boşandıktan sonra 8 yaşında iken annesi İşadamı Ahmet Mavitan ile evlendi. 1998 yılında 18 yaşına geldiğinde mahkeme kararı ile soyadını üvey babasının soyadı ile aynı yapmıştır. Aynı zamanda babasının dininden çıkarak İslam dinini seçmiştir. Asıl babasının ilk eşinden Alex adlı kardeşi şarkıcılık yapmaktadır. Annesinin ikinci eşi Ahmet Mavitan’dan da bir erkek kardeşi vardır. Yıldız Arhan 2015 yılında Ahmet Mavitan’dan boşandı.

Aslı Mavitan, üniversite eğitimini İstanbul’da Yeditepe Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünde tamamladı.

Aslı Mavitan, TV8’de spikerlik yaptığı dönemde, Yılın En İyi Hafta Sonu Ana Haber Spikeri Seçildi. Bir çok tv kanalında spikerlik ve sunuculuk yaptı. Spor yapmayı, ata binmeyi ve kitap okumayı çok seviyor.

2012 yılının en iyi hafta sonu ana haber akşam spikeri Aslı Mavitan seçildi

Beyaz tv ekranlarında 2014 yılından itibaren yayınlanan İşin Aslı isimli programı sundu. İşin Aslı programına her hafta düzenli katılım gösteren Psikolog Doktor Zafer Akıncı ile birlikte izleyenlere eğlenceli ve faydalı bilgiler sunmaktadır.

Aslı Mavitan, 8 Aralık 2015 tarihinde gittigidiyor.com’un Otomotiv Kategori Müdürü Kaan Balkaş ile evlendi.

Ödülleri :
2011 - En iyi hafta sonu ana haber akşam spikeri
2012 - En iyi hafta sonu ana haber akşam spikeri


Kaynak:Biyografi.info

Aslı Mavitan filmleri

Tüm Aslı Mavitan filmleri

Aslı Mavitan için yapılan aramalar

Aslı Mavitan, Aslı Mavitan biyografi, Aslı Mavitan hayatı, Aslı Mavitan özgeçmişi, Aslı Mavitan hakkında, Aslı Mavitan doğum yeri, Aslı Mavitan fotoğraf, Aslı Mavitan video, Aslı Mavitan resim, Aslı Mavitan kimdir?, Aslı Mavitan kaç yaşında?, Aslı Mavitan nereli, Aslı Mavitan memleketi