FB TW PIN NWS
BioRank 1188

Doç.Dr.Arif Karabeyoğlu

Doğum tarihi : ??.??.1969
Arif Karabeyoğlu kaç yaşında : 55
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Mühendis
Arif Karabeyoğlu doğum yeri : İstanbul

Arif Karabeyoğlu Biyografisi

Arif Karabeyoğlu, Deltav Uzay Teknolojileri Şirketinin başkanıdır.

Arif Karabeyoğlu, 1969 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1991 yılında (İTÜ) İstanbul Teknik Üniversitesi, Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını 1993 yılında ABD’de Stanford Üniversitesinde Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümünde tamamladı. 1998 yılında da Stanford Üniversitesinde Doktorasını yaptı.

Arif Karabeyoğlu, Roketler, Yanma, Yakıt, Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge) ve Jetler konularında tecrübeli Baş Teknoloji Sorumlusudur. Stanford Üniversitesi'nden Havacılık, Havacılık ve Uzay Mühendisliği üzerine odaklanmış bir Doktora (Ph.D.) ile güçlü bir iş geliştirme uzmanı olarak mezun olmuştur.

Arif Karabeyoğlu, Stanford Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktorasını yaparken yeni uzay teknolojilerine yöneldi. Bu kapsamda senelerdir geliştirilmekte olan hibrit roket motorlarında yeni bir method deneyerek uzay teknolojilerinde devrim niteliğinde bir çalışma yarattı. Yaptığı bu çalışmayla Amerika’nın birçok saygın gazetesi ve bilim dergisinde konu oldu.

Dergilerde manşet ise şu şekildeydi : “ Mumdan Roket Yakıtı “ Bulunması ve işlenmesi kolay aynı zamanda verimi yüksek bir yakıtın roket teknolojisine entegrasyonu devrim niteliğinde bir gelişme oldu. Dr. Karabeyoğlu yaptığı çalışma ile mumun hammaddesi olan parafini hibrit roket motorlarında katı yakıt olarak kullanıyordu. Tabiki direk olarak çok iyi bir sonuç alamadı. Yanma hızı, oranı ve alınan verimin optimize edilmesi üzerine çalışmalar yürüttü. Yürüttüğü bu çalışmalarla parafini verimli bir şekilde roket yakıtı olarak kullanılabilir hale getirdi.

Arif Karabeyoğlu, 1999 yılının Şubat ayında ABD’de Kaliforniya’da Space Propulsion Group Inc. Şirketini kurdu ve Ocak 2005'e kadar Baş Bilim Adamı olarak çalıştı ve ardından şirketin günlük operasyonlarını Başkan ve Baş Teknik Sorumlusu olarak yürütme sorumluluğunu üstlendi. Ocak 2005 – Haziran 2018 tarihleri arasında ise aynı yerde Başkan ve CTO (Chief Technology Officer) olarak çalıştı.

Arif Karabeyoğlu, kimyasal tahrik ve yeşil enerji alanında yeni konseptlerin oluşturulması ve bunların gerçek hayat sistemlerine uygulanmasına vurgu yaparak kapsamlı araştırma ve geliştirme faaliyetleri gerçekleştirmiştir. Hava Kuvvetleri, NASA, FAA ve Ölçekli Kompozitler gibi müşteriler için çok çeşitli programlarda Program Yöneticisi ve Baş Araştırmacı olarak görev yapmıştır.

Doç. Dr. Arif Karabeyoğlu’nun çok sayıda dergi makalesi, konferans bildirisi ve patenti bulunmaktadır. Hibrit roket itme sistemlerindeki dengesizlikler üzerine bir kitap bölümü yazdı. Virgin Galactic'in SpaceShipTwo roket tahrik sisteminin güvenli gelişimini denetleyen Uzman Danışma Kurulu'nda görev yaptı.

Arif Karabeyoğlu 2013 yılında Türkiye’ye geri döndü ve çalışmalarına Türkiye’de devam etmektedir.

Arif Karabeyoğlu aynı zamanda Koç Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde akademisyen olarak görev yapmaktadır.

2017 yılında İstanbul'un Pendik ilçesinde yer alan Teknopark tesislerinde Savunma Sanayi Teknolojileri A.Ş. iştiraki olarak kurulan Hibrit Roket Teknolojileri alanında faaliyet gösteren DeltaV Uzay Teknolojileri A.Ş.’nin 2017 yılında başkanı oldu.

Kaynak:Biyografi.info

Arif Karabeyoğlu videoları

Tüm Arif Karabeyoğlu videoları

Arif Karabeyoğlu için yapılan aramalar

Arif Karabeyoğlu, Arif Karabeyoğlu biyografi, Arif Karabeyoğlu hayatı, Arif Karabeyoğlu özgeçmişi, Arif Karabeyoğlu hakkında, Arif Karabeyoğlu doğum yeri, Arif Karabeyoğlu fotoğraf, Arif Karabeyoğlu video, Arif Karabeyoğlu resim, Arif Karabeyoğlu kimdir?, Arif Karabeyoğlu kaç yaşında?, Arif Karabeyoğlu nereli, Arif Karabeyoğlu memleketi