FB TW PIN NWS
BioRank 7957

Angela Ahrendts

Doğum tarihi : 07.Haziran.1960
Angela Ahrendts kaç yaşında : 64
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Angela Ahrendts doğum yeri : New Palestine, Indiana, ABD

Angela Ahrendts Biyografisi

3 Mayıs 2014 tarihinde Apple’a Online ve Perakende Mağazalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak transfer oldu.

Angela Ahrendts, 12 Haziran 1960 tarihinde New Palestine, Indiana, ABD’de altı çocuklu ailenin üçüncü çocuğu olarak doğmuştur. Babası Richard Ahrendts, annesi Jean Ahrendts’dir. ABD’nin Indiana eyaletinde bulunan Ball State Üniversitesi Pazarlama ve Mağazacılık bölümünden 1982 yılında mezun oldu. Moda endüstrisinin çalışmak için New York’a taşındı.

Sutyen üreticisi WARNACO’da çalışmaya başladı. Donna Karan, Liz Claiborne gibi markalar için çalıştı. Daha sonra 1996 yılında New York’da Henri Bendel lüks giyim mağazalarında çalışmaya başladı. 1998 yılında Fifth & Pacific Şirketleri Kurumsal Mağazacılık ve Tasarım Başkan Yardımcısı olarak çalışmaya başladı. 2002 yılında Genel Müdür Yardımcısı oldu.

Ocak 2006 ayında “Burberry” şirketinde işe başladı. 1 Temmuz 2006 tarihinde CEO görevini üstlendi.

Merkezi Londra’da bulunan dünyaca ünlü Britanyalı moda evi, kıyafet, parfüm ve moda aksesuarları üreticisi “Burberry” şirketinde 2006-2014 tarihleri arasında CEO olarak görev yapmıştır. Onun yönetimi sırasında firmanın değeri 2 milyar dolardan 7 milyar dolara çıktı. 8 yıl Burberry’nin CEO’luğunu yapan Ahrendts, bu süreçte 26.3 milyon dolarlık yıllık maaşı ile İngiltere’nin en yüksek ücretini alan CEO’su olmuştu.

3 Mayıs 2014 tarihinde Apple’a Online ve Perakende Mağazalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak transfer oldu. Apple’ın CEO’su Tim Cook’dur. Apple’ın perakende patronu Angela Ahrendts, firmadaki ilk yılında ise 70 milyon dolar kazandı.

Angela Ahrendts, 1990 yılında Gregg Couch ile evlendi. Jennings Ahrendts, Angelina Ahrendts, Sommer Ahrendts adlarında 3 çocuğu vardır.

Kaynak:Biyografi.info

Angela Ahrendts için yapılan aramalar

Angela Ahrendts, Angela Ahrendts biyografi, Angela Ahrendts hayatı, Angela Ahrendts özgeçmişi, Angela Ahrendts hakkında, Angela Ahrendts doğum yeri, Angela Ahrendts fotoğraf, Angela Ahrendts video, Angela Ahrendts resim, Angela Ahrendts kimdir?, Angela Ahrendts kaç yaşında?, Angela Ahrendts nereli, Angela Ahrendts memleketi