FB TW PIN NWS
BioRank 3918

Amin Abbasov

Doğum tarihi : 10.Temmuz.1994
Amin Abbasov kaç yaşında : 30
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek :
Amin Abbasov doğum yeri : Bakü, Azerbaycan

Amin Abbasov Biyografisi

Şarkıcı, Dublaj Sanatçısı, Seslendirme Sanatçısı, Oyuncu, Müzisyen

En çok da “Evleniyoruz” adlı (cover) şarkısı beğenildi.

Amin Abbasov, 10 Temmuz 1994 tarihinde Azerbaycan’ın Bakü şehrinde doğmuştur.

Amin Abbasov, 2010 senesinden itibaren radyoda sunuculuk yaptı ve daha sonra kendi albümünü çıkardı. Birçok dizi ve reklam müziklerini de seslendirdi. Birçok çizgi film dizilerinde karakterleri seslendirdi.

Amin Abbasov, 2016 senesinde When the Comes isimli cover isimli şarkını seslendirdi, When the Comes adlı şarkı, 2017 yılına gelindiğinde Müz tv radyo ve televizyon kanalında en çok dinlenen şarkı olarak kayıtlara geçti.

Amin Abbasov, Sana Ne, Ağlama, Hayalperest, Neden Olmasın, Olmuyor, Korkuyorum, Zengin Kalkışı gibi pek çok popüler şarkı ile bir hayran kitlesi kazanmıştır.

En çok da “Evleniyoruz” adlı (cover) şarkısı beğenildi.

2011 yılında yönetmenliğini Tayfun Güneyer’in yaptığı ve başrollerinde Meltem Cumbul, Oktay Kaynarca, Öykü Çelik, Asuman Dabak, Vural Çelik, Hakan Altıner, Ünal Yeter ve Taner Rumeli gibi oyuncuların oynadığı “Nuri” adlı dizide oyuncu olarak yer aldı.

Albümleri :
2015 - Hayalperest
2018 - Vol. 1

Filmleri :
2011 - Nuri (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Amin Abbasov videoları

Tüm Amin Abbasov videoları

Amin Abbasov için yapılan aramalar

Amin Abbasov, Amin Abbasov biyografi, Amin Abbasov hayatı, Amin Abbasov özgeçmişi, Amin Abbasov hakkında, Amin Abbasov doğum yeri, Amin Abbasov fotoğraf, Amin Abbasov video, Amin Abbasov resim, Amin Abbasov kimdir?, Amin Abbasov kaç yaşında?, Amin Abbasov nereli, Amin Abbasov memleketi