FB TW PIN NWS
BioRank 6528

Alparslan Özmol

Doğum tarihi : 19.Nisan.1976
Alparslan Özmol kaç yaşında : 48
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Meslek : Dizi Oyuncusu
Alparslan Özmol doğum yeri : Hamburg, Almanya

Alparslan Özmol Biyografisi

Çocuklar Duymasın dizisindeki Çaycı Hüseyin rolü ile tanınmıştır.

Alparslan Özmol, 19 Nisan 1976 tarihinde Almanya Hamburg'da doğmuştur. Aslen Bursalıdır. Babası 25 sene Almanya’da işçi olarak çalıştıktan sonra 1981 yılında Türkiye’ye dönüş yapmışlardır. Diğer aile fertlerinin boylarının normal olduğu halde Alparslan Özmol’un boyu 127 cm.dir. İlkokulun ardından eğitimine devam etmek için ortaokula kayıt oldu. Kısa boylu bir insan olması nedeniyle okul yıllarında sorunlar yaşayan Alparslan Özmol, yaşadığı okul sorunları nedeniyle eğitimini tamamlayamadan okulu bırakmıştır.

O dönemlerde ailesi ile Bursa'ya yerleşen Alparslan Özmol, okullu bıraktıktan sonra bir züccaciye dükkanında turistlere eşarp satarak geçimini sağlıyordu. Turistlere satış yapmak için çat pat bir kaç yabancı dil öğrenen Özmol tamamen tesadüf eseri Bursa Devlet Tiyatorsu'nda yeni sahnelenecek bir oyunda kralın soytarısı rolüyle oyunculuğa ilk adımını attı.

Bursa Devlet Tiyatorsu'nda bir çok oyunda rol alan Alparslan Özmol, televizyona ilk adımı Hamdi Alkan'ın başrolünü oynadığı güldürü programı olan Reyting Hamdi'de 8 bölüm oynayarak attı.

Alpaslan Özmol'un hayatındaki dönüm noktası ise Özgür Ozan aracılığı ile tanıştığı Birol Güven sayesinde oldu. O Dönemde Birol Güven TGRT ekranları için "Kahkaha Show" adlı bir program hazırlıyordu. Özmol bu programda bir mafya babasını canlandırdı ve bu rolü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Alparslan Özmol, gelen tekliflerin artması ile beraber Bursa'dan ayrılıp İstanbul'a yerleşti.

İstanbul'a yerleşen Alpaslan Özmol'un Türkiye tarafından tanınması ve sevilmesi "Ayrılsak da Beraberiz" dizisi ile oldu. Oyuncu ilk olarak bu dizide Çaycı Hüseyin tiplemesi ile izleyenlerin karşısına çıktı. Özmol bu karakter ile o kadar çok sevildi ki Birol Güven, Çocuklar Duymasın adlı diziye bu karakteri bire bir taşıdı.

2002 yılında Birol Güven’in dizisi “Çocuklar Duymasın” adlı dizide Pınar Altuğ, Tamer Karadağlı, Ayşecan Tatari, Furkan Kızılay, Zeyno Günenç, Özgür Ozan, Volkan Severcan, Ferdi Akarnur, Nejat Birecik, Vatan Şaşmaz, Altan Günbay, Demet Tuncer, Fatma Karanfil ile birlikte rol almıştır.

20 kadar projede yer alan Alpaslan Özmol, Kanal D ekranlarında yayınlanan Çocuklar Duymasın'da Çaycı Hüseyin karakterine can vermeye devam ediyor.

Filmleri ve Dizileri :
2019 - Sar Başa (Kürsad) (Sinema Filmi)
2017 - 2019 - Çocuklar Duymasın (Çaycı Hüseyin) (TV Dizisi)
2016 - Temel ile Dursun İstanbul'da (Kara Hüsnü) (Sinema Filmi)
2015 - Hep Yek (Adem) (Sinema Filmi)
2012 - 2015 - Yeşil Deniz (Kundakçı Bahattin) (TV Dizisi)
2012 - Laz Vampir Tirakula (Damar Osman) (Sinema Filmi)
2010 - 2013 - Çocuklar Duymasın (Çaycı Hüseyin) (TV Dizisi)
2009 - Yalancı Romantik (TV Dizisi)
2008 - Pulsar (Hırsız Mecit) (TV Dizisi)
2008 - Komedi Türk (Alparslan) (TV Dizisi)
2008 - Çorap Söküğü (Alaprslan) (TV Dizisi)
2008 - 2013 - 2017- Çocuklar Duymasın (TV Dizisi)
2007 - Hakkını Helal Et (Emin) (TV Dizisi)
2007 - Düş Yakamdan (Hıdır) (TV Dizisi)
2006 - Sınav (Kantinci Seyfo) (Sinema Filmi)
2006 - Güldünya (General Siton) (TV Dizisi)
2005 - Saklambaç (Satır) (TV Dizisi)
2004 - Çocuklar Ne Olacak (Çaycı Hüseyin) ( TV Dizisi)
2004 - En İyi Arkadaşım (Astıra) (TV Dizisi)
2002 - Reyting Hamdi (TV Dizisi)
2002 - En Son Babalar Duyar (Hüseyin) (TV Dizisi)
2002 - 2004 - Çocuklar Duymasın (Çaycı Hüseyin) (TV Dizisi)
2000 - 2003 - Ayrılsak da Beraberiz (Çaycı Hüseyin) (TV Dizisi)
2000 - Kahkaha Show (mafya babası) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Alparslan Özmol için yapılan aramalar

Alparslan Özmol, Alparslan Özmol biyografi, Alparslan Özmol hayatı, Alparslan Özmol özgeçmişi, Alparslan Özmol hakkında, Alparslan Özmol doğum yeri, Alparslan Özmol fotoğraf, Alparslan Özmol video, Alparslan Özmol resim, Alparslan Özmol kimdir?, Alparslan Özmol kaç yaşında?, Alparslan Özmol nereli, Alparslan Özmol memleketi