FB TW PIN NWS
BioRank 654

Ali Kınık

Doğum tarihi : ??.??.1974
Ali Kınık kaç yaşında : 49
Kilo & Boy :
Burcu :
Ali Kınık doğum yeri : Akçadağ, Malatya

Ali Kınık Biyografisi

Ali Ayşe'yi seviyor parçasıyla tanındı.

Ali Kınık, 1974 yılında Malatya'nın ilçesi Akçadağ’da doğmuştur. Lise tahsilini Malatya'da tamamladıktan sonra Elazığ, Fırat Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.

Yazıları ve şiirleri, birçok gazete ve dergilerde yayımlandı. Ayrıca, şarkıları ve şiirleri birçok sanatçı tarafından albümlerde seslendirildi.

Ali Kınık gerek kendi kişiliğini, gerekse albümlerinin içeriğini şu sözleri ile ifade ediyor:

"Zulme, haksızlığa, Türk düşmanlığına, din düşmanlığına, ahlaksızlığa karşı bir başkaldırıdır bu. Arkamda uyuşturucu baronlarının kirli ve güçlü parası yok. Etkili ve yetkili yerlerde amcam, dayım yok. Medya desteğim yok. İmanım var, cesaretim var ve kralına eğilmeyecek bir başım var... Yaptığın şeyin adını koy denirse; derim ki: Bir tek sazımla dünyaya meydan okuyorum…”

1996 yılında, Kültür Müzik firmasından çıkardığı "Beni Öldü Say" adlı albümle müzik piyasasında yer alan Ali Kınık, 2003 yılında Şölen Kaset'ten "Bu Şarkı" adlı albümü ile dikkatleri üzerine çekti. Ali Kınık, 2005 yılında Zeybek Yapım'dan "Bir Millet Uyanıyor", 2006'da Mono Müzik'ten Duvar Yazısı albümü ve sonra da 2008 yılında Ateş Müzik firmasından “İsyan Şarkıları” albümünü çıkardı.

2010 yılında piyasaya çıkan altıncı albümü “Ali Ayşe'yi Seviyor” olmuştur. 2012 yılında yedinci albümü “Düş'e Kalk'a” ve 2015 yılında Balat Müzik etiketi ile sekizinci albümü “Kalbi Kırık Şarkılar”ı çıkardı.

Ali Kınık, evlidir. Göktürk adında bir oğlu vardır.

Albümleri:
1996 - Beni Öldü Say
2003 - Bu Şarkı
2005 - Bir Millet Uyanıyor
2006 - Duvar Yazısı
2008 - İsyan Şarkıları
2010 - Ali Ayşe'yi Seviyor
2012 - Düş'e Kalk'a
2015 - Kalbi Kırık Şarkılar


Kaynak:Biyografi.info

Ali Kınık için yapılan aramalar

Ali Kınık, Ali Kınık biyografi, Ali Kınık hayatı, Ali Kınık özgeçmişi, Ali Kınık hakkında, Ali Kınık doğum yeri, Ali Kınık fotoğraf, Ali Kınık video, Ali Kınık resim, Ali Kınık kimdir?, Ali Kınık kaç yaşında?, Ali Kınık nereli, Ali Kınık memleketi