FB TW PIN NWS
BioRank 3559

Ali Dürüst

Doğum tarihi : 14.Mayıs.1955
Ali Dürüst kaç yaşında : 69
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek : İş adamı,
Ali Dürüst doğum yeri : İstanbul

Ali Dürüst Biyografisi

Dürüst Şirketler Grubu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

Ali Dürüst, 14 Mayıs 1955 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Osman Dürüst adında kardeşi vardır.

İlk ve orta tahsilini Galatasaray Lisesi’nde tamamladı. Liseden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde okudu. Galatasaray’da uzun yıllar Yıldız, Genç ve A takımlarında lisanslı olarak voleybol oynadı.

1988 yılına kadar Alo & Mintax Şirketler grubunda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 1988 yılından bugüne kadar Dürüst Şirketler Grubu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak iş hayatını sürdürmektedir.

Ali Dürüst, Galatasaray Spor Kulübü’nde üç dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Temmuz 2013 tarihinde Galatasaray yöneticiliğinden ayrıldı.

Ali Dürüst, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Ali Dürüst, Arzu Dürüst ile evlidir. Murat adında bir oğlu vardır.

25 Ekim 2014 tarihinde yapılacak olan Galatasaray olağanüstü kongresinde başkanlığa aday olmayacağını açıklayan Ünal Aysal’ın kadrosunun dışında hiçbir yerde görev almayacağını açıkladı.

25 Ekim 2014 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurulda yeni başkan olarak seçilen Duygun Yarsuvat tarafından Sportif A.Ş.'nin başına görevlendirilmiştir. 25 Haziran 2015 tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu seçilen Yıldırım Demirören'in listesinden TFF yönetimine girdi. Ali Dürüst, Galatasaray Sportif AŞ'deki görevinden ayrıldı.

Ali Dürüst, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Milli Takımlardan Sorumlu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.

Kaynak:Biyografi.info

Ali Dürüst için yapılan aramalar

Ali Dürüst, Ali Dürüst biyografi, Ali Dürüst hayatı, Ali Dürüst özgeçmişi, Ali Dürüst hakkında, Ali Dürüst doğum yeri, Ali Dürüst fotoğraf, Ali Dürüst video, Ali Dürüst resim, Ali Dürüst kimdir?, Ali Dürüst kaç yaşında?, Ali Dürüst nereli, Ali Dürüst memleketi