FB TW PIN NWS
BioRank 6447

Ahmet İbanoğlu

Doğum tarihi : 05.Ocak.1958
Ahmet İbanoğlu kaç yaşında : 66
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Meslek : Hakem
Ahmet İbanoğlu doğum yeri : Çivril ilçesi, Denizli

Ahmet İbanoğlu Biyografisi

Merkez Hakem Kurulu'nun yeni başkanı 14 Temmuz 2023 tarihinde Ahmet İbanoğlu oldu.

Ahmet İbanoğlu, 5 Ocak 1958 tarihinde Denizli’nin Çivril ilçesinde doğmuştur. Annesi Sultan İbanoğlu, babası Mehmet İbanoğlu’dur.

Ahmet İbanoğlu, Denizli’de 13 yıl Gençlik Spor ve İl Müdürü olarak görev yaptı. Bunun yanı sıra ulusal ve uluslararası birçok spor organizasyonunda çeşitli görevler alan Ahmet İbanoğlu 1981 yılında TFF'de futbol hakemi olarak başlayan görev sürecinde 5 yıl Süper Lig hakemliği yapmıştır. Sonrasında ise 17 yıl profesyonel liglerde hakemlik, 2 yıl TFF Gözlemciler ve Temsilciler Kurulu Üyeliği, 16 yıl Süper Lig hakem gözlemcisi, 3 dönem TFF Futbol Hakemleri Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İcra Kurulları üyeliği, hakem eğitimciliği ve hakem mentörü gibi görevlerinde bulundu.

Ahmet İbanoğlu, Lale Orta'nın başkanlık yaptığı Merkez Hakem Kurulu'nda PMIK Üyesi, 5. Bölge ve 8. Bölge Sorumlusu görevini yürüttü. Yine Lale Orta dönemi öncesinde de Ahmet İbanoğlu, Sabri Çelik başkanlığındaki MHK'da PMİK ve 5. Bölge Sorumlusu olarak görev yapmıştır.

Ahmet İbanoğlu, 2022 yılında emekli oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu, 14 Temmuz 2023 tarihinde gerçekleşen yönetim kurulu toplantısı neticesinde Lale Orta’nın yerine Merkez Hakem Kurulu'nun yeni başkanı olarak Ahmet İbanoğlu’nu atadı.

Kaynak:Biyografi.info

Ahmet İbanoğlu için yapılan aramalar

Ahmet İbanoğlu, Ahmet İbanoğlu biyografi, Ahmet İbanoğlu hayatı, Ahmet İbanoğlu özgeçmişi, Ahmet İbanoğlu hakkında, Ahmet İbanoğlu doğum yeri, Ahmet İbanoğlu fotoğraf, Ahmet İbanoğlu video, Ahmet İbanoğlu resim, Ahmet İbanoğlu kimdir?, Ahmet İbanoğlu kaç yaşında?, Ahmet İbanoğlu nereli, Ahmet İbanoğlu memleketi