FB TW PIN NWS
BioRank 2661

Adnan Bali

Doğum tarihi : ??.??.1962
Adnan Bali kaç yaşında : 62
Kilo & Boy :
Burcu :
Adnan Bali doğum yeri : İslahiye, Gaziantep

Adnan Bali Biyografisi

1 Nisan 2011 tarihinden itibaren İş Bankası’nın Genel Müdürüdür.

Adnan Bali, 1962 yılında Gaziantep’in ilçesi İslâhiye’de Aziz Bali, Sebiha Bali çiftinin 5 çocuğundan biri olarak doğmuştur. Babası Aziz Bali, 1965 yılında Almanya’ya işçi olarak gitti. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümünden 1986 yılında mezun oldu.

Adnan Bali, meslek hayatına 1986 yılında İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığında Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. 1994 yılında Fon Yönetimi Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı, 1997 yılında Fon Yönetimi Müdürlüğü Grup Müdürü, 1998 yılında ise Fon Yönetimi Müdürü oldu.

2002 yılında Şişli İş Bankası Müdürü, 2004 yılında İş Bankası İstanbul Galata Şube Müdürü olarak atanan Adnan Bali, 30 Mayıs 2006 tarihinde İş Bankası Genel Müdür Yardımcılığına yükseltildi.

Adnan Bali, 1 Nisan 2011 tarihinde İş Bankası’nın 16. Genel Müdürü olarak atanmıştır. Aynı tarihte Kredi Komitesi Başkanlığı görevine seçilmiştir.

Adnan Bali, aynı zamanda Türkiye İş Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Başkanıdır.

İngilizce bilen, Adnan Bali, Figen Bali ile evlidir ve 3 çocuğu vardır.

Adnan Bali, 01 Nisan 2021 tarihi itibari ile İş Bankası’nın Genel Müdürlük görevinden ayrılmış ve aynı tarihte Türkiye İş Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiştir. (Türkiye Sınai Kalkınma Bankası) TSKB’de 2011-2017 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Adnan Bali, 31 Mart 2021 tarihinde tekrar TSKB Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiştir.

Üyelikleri :
ODTÜ Mezunları Derneği Üyesi
ODTÜ Rektörlük Danışma Kurulu üyesi
Fenerbahçe SK Kongre Üyesi
Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu Üyesi
TEMA Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi
Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi
Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi


Kaynak:Biyografi.info

Adnan Bali için yapılan aramalar

Adnan Bali, Adnan Bali biyografi, Adnan Bali hayatı, Adnan Bali özgeçmişi, Adnan Bali hakkında, Adnan Bali doğum yeri, Adnan Bali fotoğraf, Adnan Bali video, Adnan Bali resim, Adnan Bali kimdir?, Adnan Bali kaç yaşında?, Adnan Bali nereli, Adnan Bali memleketi