FB TW PIN NWS

Aylin Kotil CHP'den istifa etti

2016-03-16
Aylin Kotil CHP'den istifa etti
Aylin Kotil CHP'den istifa etti.

2014 yerel seçimlerinde CHP Beyoğlu Belediye Başkan adayı olan Aylin Kotil CHP'den istifa etti.

16 Mart 2016 tarihinde Aylin Kotil, CHP'den istifa etti. Kotil partideki yapısal sorunlardan dolayı istifa ettiğini açıkladı.

Aylin Kotil, istifasını duyurduğu yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Gençliğimden bu yana üyesi olduğum CHP'de, menfaat ağlarıyla birbirine bağlanmış birtakım siyaset esnafına karşı bıkmadan usanmadan mücadele ettim. Ancak son dönemde bu çevrelerin tasfiyesi bir kenara; Türkiye'nin tüm renklerini, bölgelerini kuşatmasını beklediğimiz partimizin giderek belli grupların egemenlik alanına dönüştüğüne üzülerek tanık oldum.


“Yeni CHP” söylemine herkes gibi inanmak istedim ama görüyorum ki partinin önüne içi boş bir sıfat koyarak, eskinin alışkanlıklarını geçmişi aratacak şekilde sürdürerek bir yere varamıyorsunuz.


Parti yönetiminin bu iki büyük sorunu çözmek için hiçbir somut adım atmadığını görmek en büyük üzüntüm oldu. Bunlardan ötürü, çocukluğumdan bu yana büyük bir sevgiyle bağlandığım CHP'den istifa ettiğimi üzülerek bildiriyorum. Yeni bir vizyon, yeni bir kültür, yeni bir liderlik anlayışı olmadan Türkiye'nin önünün açılamayacağını düşünüyorum


Siyaseti bir anne olarak oğlum ve tüm annelerin çocukları için yaptım. Kişisel bir beklentim, hırsım yok. Gelecekte inanacağım bir hareket, ortaya çıkana dek siyasetten çekiliyorum. Herkesin yolu açık olsun, gelecek bizim…"