FB TW PIN NWS
BioRank 8691

Yılmaz Ensaroğlu

Doğum tarihi : -
Yılmaz Ensaroğlu kaç yaşında : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek :
Yılmaz Ensaroğlu doğum yeri : Ağrı

Yılmaz Ensaroğlu Biyografisi

Yılmaz Ensaroğlu, Ağrı'lıdır. Yılmaz Ensaroğlu, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.
Lise yıllarından itibaren çeşitli sosyal hareketlerde yer adlı, öğrenci derneklerinde yöneticilik yaptı. 1992’de İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER)'nin Genel Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

2005–2009 yılları arasında İnsan Hakları Ortak Platformu Yürütme Kurulu üyeliği yaptı. MAZLUMDER, İnsan Hakları Gündemi Derneği (İHGD) ve İnsan Hakları Araştırmaları Derneği (İHAD)’nin üyesi ve İnsan Hakları İçin Diyalog Dergisi Genel Yayın Yönetmeni görevleri yaptı. 1998 yılından itibaren MAZLUMDER derneğin 8 yıl genel başkanlığını yürüten Yılmaz Ensaroğlu, 2006 yılında başkanlığa aday olmadı.

Bağımsız, tarafsız düşünce ve yayın kuruluşu olan ve Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı olan SETA’da Hukuk ve İnsan Hakları Direktörü olarak çalışmaktadır.

Yılmaz Ensaroğlu, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Güneydoğu Anadolu Bölgesinden girmiştir. Akiller Heyeti Güneydoğu Anadolu Grubu Başkanı olarak çalıştı.

7 Haziran 2015 seçimlerinde Ağrı'dan AK Parti'den milletvekili adayı oldu ancak seçilemedi. 1 Kasım 2015 seçimlerinde ise aday gösterilmedi.

Aralık 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu, tarafından kendisine çözüm sürecinden sorumlu başdanışman olması teklifi götürülmüştür. Ocak 2016 ayında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı olarak görevlendirildi.

Yazdığı kitap :
Tamamlanmamış Bir Değer İnsan Hakları

Kaynak:Biyografi.info

Yılmaz Ensaroğlu kitapları

Tüm Yılmaz Ensaroğlu kitapları

Yılmaz Ensaroğlu için yapılan aramalar

Yılmaz Ensaroğlu, Yılmaz Ensaroğlu biyografi, Yılmaz Ensaroğlu hayatı, Yılmaz Ensaroğlu özgeçmişi, Yılmaz Ensaroğlu hakkında, Yılmaz Ensaroğlu doğum yeri, Yılmaz Ensaroğlu fotoğraf, Yılmaz Ensaroğlu video, Yılmaz Ensaroğlu resim, Yılmaz Ensaroğlu kimdir?, Yılmaz Ensaroğlu kaç yaşında?, Yılmaz Ensaroğlu nereli, Yılmaz Ensaroğlu memleketi