FB TW PIN NWS
BioRank 5415

Yavuz Donat

Doğum tarihi : 15.Ekim.1942
Yavuz Donat kaç yaşında : 82
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek : Gazeteci
Yavuz Donat doğum yeri : Bor, Niğde

Yavuz Donat Biyografisi

Sabah Gazetesi yazarı

Yavuz Donat, 15 Kasım 1942 tarihinde Niğde’nin Bor ilçesinde Yeşildere Mahallesi'nden Haleplioğulları'ndan Mehmet Emin Bey ile Hadiye Hanım'ın oğlu olarak doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Mersin'de tamamladı. Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi'nden mezun oldu.


Yavuz Donat, Ulus gazetesinde köşe yazarlığına 1963 yılında başladı. Daha sonra da Akşam, Tercüman, Meydan, Milliyet ve Sabah gazetelerinde köşe yazarlığına devam etti.

Yavuz Donat, evlidir. 2 çocuğu vardır.

Yavuz Donat bir gazeteci ve bir köşe yazarı. Ama onu pek çok köşe yazarından ayıran bir özelliği var. O, her şeyden önce bir haberci. Her yazısında okuyucusuna, işlediği konuyla ilgili yeni bilgiler, çoğu kez gazete manşetlerine yansımayan ama haber değeri olan ayrıntılar sunan bir yazar. O, bu bilgileri yorum yapmadan, yan tutmadan, neredeyse bir fotoğraf makinesi nesnelliğiyle aktarıyor okurlarına.

Kitapları :
1999 - Öncesi ve Sonrasıyla 28 Şubat
1993 - Demirel'in Yokluk Yılları
1987 - Buyruklu Demokrasi
1987 - Sandıktan İhtilale
1987 - Özal'lı Yıllar


Kaynak:Biyografi.info

Yavuz Donat kitapları

Tüm Yavuz Donat kitapları

Yavuz Donat için yapılan aramalar

Yavuz Donat, Yavuz Donat biyografi, Yavuz Donat hayatı, Yavuz Donat özgeçmişi, Yavuz Donat hakkında, Yavuz Donat doğum yeri, Yavuz Donat fotoğraf, Yavuz Donat video, Yavuz Donat resim, Yavuz Donat kimdir?, Yavuz Donat kaç yaşında?, Yavuz Donat nereli, Yavuz Donat memleketi