FB TW PIN NWS
BioRank 8033

Prof.Dr.Yağız Üresin

Doğum tarihi : 28.Kasım.1962
Yağız Üresin kaç yaşında : 62
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Meslek : Doktor
Yağız Üresin doğum yeri : İstanbul

Yağız Üresin Biyografisi

Prof.Dr. Yağız Üresin, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Klinik Araştırmalar Etik Kurulu Başkanıdır.

Yağız Üresin, 28 Kasım 1962 tarihinde İstanbul Levent’te doğmuştur. Tam adı Ali Yağız Üresin’dir. İstanbul Erkek Lisesinden 1980 yılında mezun oldu. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1987-1990 yılları arasında, İstanbul Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Farmakoloji Ve Klinik Farmakoloji Anabilim Dalında yüksek lisansını yaptı. 1991 yılında doktora tezini İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalında,"opioid nitelikte stres uyaranlarının ouabain tarafından oluşturulan aritmilere ve serum endojen digoksin benzeri madde düzeylerine etkisi" üzerine yaptı.

Yağız Üresin, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalında görevleri sırasında 1993 yılında Yrd.Doç.Dr. ünvanı, 1998 yılında Doçent ünvanı ve 2004 yılında da Profesör ünvanını almıştır.

Yağız Üresin, 1987-1988 yıllarında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi kardiyoloji bölümünde çalıştı, 1991-1993 yıllarında İsviçre, Basel’de “Sandoz” ilaç firmasının ilaç geliştirme-klinik farmakoloji bölümünde çalıştı. Bu sırada orada 4. Liginde olan bir takımda top oynadı.

Çok İyi İngilizce ve Almanca bilen Yağız Üresin, evlidir ve bir kızı vardır. İlkokulda flüt çalmayı öğrenen Yağız Üresin daha sonra kendi kendine saksafon çalmayı öğrendi. p> Prof.Dr. Yağız Üresin, 27 Nisan 2005 tarihinde İstanbul Üniversitesi Farmakoloji Ve Klinik Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı oldu. Aynı zamanda İstanbul, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi etik kurulu üyesidir.

Ateroskleroz Derneği Başkanı olan Prof.Dr. Yağız Üresin’in ilgi alanları; klinik farmakoloji, ateroskleroz (damar sertleşmesi) hipertansiyon, dislipidemi, Şeker hastalığı (Diyabet), bilişsel gerileme, stres üzerinedir.

Prof.Dr. Yağız Üresin, 22 Nisan 2013 tarihinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Klinik Araştırmalar Etik Kurulu Başkanı oldu.

Kaynak:Biyografi.info

Yağız Üresin için yapılan aramalar

Yağız Üresin, Yağız Üresin biyografi, Yağız Üresin hayatı, Yağız Üresin özgeçmişi, Yağız Üresin hakkında, Yağız Üresin doğum yeri, Yağız Üresin fotoğraf, Yağız Üresin video, Yağız Üresin resim, Yağız Üresin kimdir?, Yağız Üresin kaç yaşında?, Yağız Üresin nereli, Yağız Üresin memleketi