FB TW PIN NWS
BioRank 9327

Vincenzo Camuccini

Doğum tarihi : 22.Şubat.1771 Ölüm tarihi : 02.Eylül.1844
Vincenzo Camuccini kaç yaşında öldü : 73
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Ressam
Vincenzo Camuccini doğum yeri : Roma, İtalya
Ölüm yeri : Roma, İtalya

Vincenzo Camuccini Biyografisi

Neoklasik stilde eserler vermiş olan İtalyan ressam Vincenzo Camuccini’nin İlk ve en bilinen eseri 1798 yılında yaptığı Jül Sezar'ın Ölümü adlı tablosudur.

Vincenzo Camuccini, 22 Şubat 1771 tarihinde İtalya, Roma'da doğmuştur. Önceleri resim restoratörü olan kardeşi Pietro ve gravürcü Pietro Leone Bombelli tarafından eğitim alan Vincenzo Camuccini daha sonra ressam Domenico Corvi'nin stüdyosunda eğitimine devam etti ve yaklaşık 30 yaşına kadar tanınmış eski ustaların eserlerini kopyaladı.

Ressam olan abisi Pietro Camuccini'nin (d.1760-ö.1833) tavsiyesi ile Vincenzo Camuccini 1787 ile 1789 yılları arasında Vatikan'da Michelangelo Buonarroti ve Raffaello Santi'in fresklerini yoğun bir şekilde incelemeye başladı. Vatikan'da çalışmaları esnasında Papa Pius VI'nın papalık sarayındaki önde gelen din adamlarıyla tanıştıran Ennio Quirino Visconti'den arkeoloji eğitimi aldı.

Neoklasik stilde eserler vermiş olan İtalyan ressam Vincenzo Camuccini’nin İlk ve en bilinen eseri 1798 yılında yaptığı Jül Sezar'ın Ölümü adlı tablosudur. İlerleyen zamanlarda yapmış olduğu eserlerinin çoğu konusunu Antik Roma ve Hıristiyanlık tarihinden alır. Hayatının sonlarına doğru Flaman ve Hollandalı ressamların eserlerinin kolleksiyonunu yapmaya ağırlık vermiştir.

Vincenzo Camuccini’nin 1798 yılında yaptığı Jül Sezar'ın Ölümü adlı tablosu.

Vincenzo Camuccini’nin çalışmalarının ve kolleksiyonunun büyük bir kısmı oğlu Giovanni tarafından Palazzo Camuccini Cesi'de oluşturulan bir müzede sergilenmektedir.

Vincenzo Camuccini, klasik Roma temaları tarzında resimler yapan Fransız ressam Jacques Louis David’den etkilendiği düşünülmektedir. 1800 yılında Vatikan tarafından kendisine sipariş edilen “Aziz Thomas'ın İnançsızlığı” adlı tablosunu yaptı.

Vincenzo Camuccini’nin 1800 yılında yaptığı “Aziz Thomas'ın İnançsızlığı” adlı tablosu.

1806 yılında ise Piacenza'daki San Giovanni kilisesi için iki büyük tablo siparişi verildi, birini çağdaşı ressam Gaspare Landi yaptı ve 1805 yılının baharında tamamlanan tablolar o yılın Paskalya Bayramı'nda Pantheon'da yan yana sergilendi.

1810 yılında Napolyon Bonapart tarafından kabul edilen Vincenzo Camuccini, daha sonra ressam Jacques Louis David'le tanıştı ve birlikte Münih ve Paris'e gitti.

Vincenzo Camuccini’nin yaptığı San Bartolomeo’nun resmi.

Vincenzo Camuccini’nin 1815 yılında yaptığı Papa Pius VII'nin Portresi. Tablo şu anda Viyana Galerisi'ndedir.

Vincenzo Camuccini, tablo satışlarından kazandığı paraların bir kısmı ile çeşitli güzel bir sanat eseri koleksiyonu satın almak için harcadı.

Camuccini, Papa Müzeleri ve Mozaik Fabrikası'nın genel müfettişi ve Roma Napoliten Akademisi'nin müdürü olarak atandı. Fransa Enstitüsü'nün bir üyesiydi ve 1802'de Accademia di St. Luca Akademisi'nin üyesi oldu ve 1805 yılından itibareb birksç yıl St. Luke Akademisi'nin başkanlığını yaptı. 1829 yılında Ulusal Tasarım Akademisi'ne Onursal üye olarak seçildi.

Vincenzo Camuccini, 2 Eylül 1844 tarihinde Roma, İtalya’da 73 yaşında ölmüştür.

Kaynak:Biyografi.info

Vincenzo Camuccini için yapılan aramalar

Vincenzo Camuccini, Vincenzo Camuccini biyografi, Vincenzo Camuccini hayatı, Vincenzo Camuccini özgeçmişi, Vincenzo Camuccini hakkında, Vincenzo Camuccini doğum yeri, Vincenzo Camuccini fotoğraf, Vincenzo Camuccini video, Vincenzo Camuccini resim, Vincenzo Camuccini kimdir?, Vincenzo Camuccini kaç yaşında?, Vincenzo Camuccini nereli, Vincenzo Camuccini memleketi