FB TW PIN NWS
BioRank 8992

Vicki Van Meter

Doğum tarihi : 13.Mart.1982 Ölüm tarihi : 15.Mart.2008
Vicki Van Meter kaç yaşında öldü : 26
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Pilot
Vicki Van Meter doğum yeri : Meadville, Pennsylvania, A.B.D.
Ölüm yeri : Meadville, Pennsylvania, A.B.D.

Vicki Van Meter Biyografisi

A.B.D.’yi bir uçtan öteki uca sadece 11 yaşındayken kendi kullandığı bir uçakla geçerek tarihin en genç kadın pilotlarından birisi olan A.B.D.’li havacı. 12 yaşındayken Atlantik Okyanusu’nu aşmayı başaran genç pilot, Kadınlar ve Uçuş; Kadın Pilotların Portleri adlı belgesele konu olmuştur.
Victoria L. Van Meter, 13 Mart 1982 tarihinde, Meadville, Pennsylvania, A.B.D.’de dünyaya geldi. Genç yaşlarda uçuş eğitimlerine başlayan Meter, ilk olarak 1992 yılında, henüz on yaşındayken ilk uçuşunu gerçekleştirdi.

1993 yılının Ağustos ayında, Cessna 172 model dört kişilik, tek motorlu bir sivil uçakla Maine-Sand Diego arasında kesintisiz bir uçuş yaparak A.B.D.’yi bir uçtan ötekin kat ederek ülke çapında büyük bir üne kavuştu. Bundan bir yıl sonra, 1994 yılında, henüz 14 yaşındayken Cessna 210 model bir uçakla A.B.D. ile İskoçya arasında kesintisiz bir uçuş gerçekleştirdi ve kıtalar arası uçuş yaparak Atlantik’i geçen en genç kadın pilot ünvanını kazandı.

Bu başarıları, Meter’a büyük bir uluslararası ün getirdi. T.V. programlarında gözüken ve Beyaz Saray’da A.B.D. Başkanı tarafından kabul edilen genç pilot, 2003 yılında, Kadınlar ve Uçuş; Kadın Pilotların Portleri adlı sergide yer aldı.

1996 yılında, kendisi gibi genç bir pilot olan Jessica Dubroff’un rekor denemesi sonucunda uçağını düşürmesi, babası ve eğitmeni ile beraber vefat etmesi sonucunda A.B.D.’de uçuş için gerekli eğitimi ve yasal yaşı tamamlamamış olan genç pilot adaylarının rekor uçuşlarında bulunması çıkartılan yasayla yasaklandı. Bu yasak sonucunda, Van Meter’ın rekorunun kırılamayacağı kesinleşmiş oldu.

Yasal gereklilikleri tamamlayana kadar uçması yasaklanan Meter, lise eğitimini tamamlamasının ardından, Edinbro Üniversitesi’ne kayıt oldu. Üniversitenin kriminal adalet bölümünden yüksek bir derece ile mezun olan Meter, Peace Corps (Barış Gücü)’ne gönüllü olarak katılarak Moldovya’da görev aldı.

Van Meter, 15 Mart 2008 tarihinde, Meadville, A.B.D.’de bulunan evinde, ölü olarak bulundu. Adli inceleme sonucunda tabanca ile intihar ettiği açıklanan Meter, henüz 26 yaşındaydı.

Kaynak:Biyografi.info

Vicki Van Meter için yapılan aramalar

Vicki Van Meter, Vicki Van Meter biyografi, Vicki Van Meter hayatı, Vicki Van Meter özgeçmişi, Vicki Van Meter hakkında, Vicki Van Meter doğum yeri, Vicki Van Meter fotoğraf, Vicki Van Meter video, Vicki Van Meter resim, Vicki Van Meter kimdir?, Vicki Van Meter kaç yaşında?, Vicki Van Meter nereli, Vicki Van Meter memleketi