FB TW PIN NWS
BioRank 4381

Vahap Coşkun

Doğum tarihi : -
Vahap Coşkun kaç yaşında : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Akademisyen
Vahap Coşkun doğum yeri :

Vahap Coşkun Biyografisi

Vahap Coşkun, Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitiminden sonra yüksek lisansını da aynı yerde yapmıştır. Doktorasını ise Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yaparak Dr. Unvanını almıştır.
Vahap Coşkun, “Toplumsal Barışın İnşası: Sivil Anayasa Arayışı” (Heinrich Böll Stiftung Derneği ve Diyarbakır Barosu Yayını, 2009) başlıklı kitabın da editörlüğünü yaptı. Yrd. Doç. Dr. Vahap Coşkun, halen Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Ayrıca Taraf gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi vardır. İnsan hakları, demokrasi, Kürt Sorunu ve bunun hukuki yansımaları üzerine çalışmaları bulunuyor.

Vahap Coşkun, 3 nisan 2013 tarihinde Akp Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine İç Anadolu Bölgesinden girmiştir.

Kitapları :
1.İnsan Hakları: Liberal Bir Tahlil
2.Ulus-Devletin Dönüşümü ve Meşruluk Sorunu
3.Toplumsal Barışın İnşası: Sivil Anayasa Arayışı


Kaynak:Biyografi.info

Vahap Coşkun kitapları

Tüm Vahap Coşkun kitapları

Vahap Coşkun için yapılan aramalar

Vahap Coşkun, Vahap Coşkun biyografi, Vahap Coşkun hayatı, Vahap Coşkun özgeçmişi, Vahap Coşkun hakkında, Vahap Coşkun doğum yeri, Vahap Coşkun fotoğraf, Vahap Coşkun video, Vahap Coşkun resim, Vahap Coşkun kimdir?, Vahap Coşkun kaç yaşında?, Vahap Coşkun nereli, Vahap Coşkun memleketi