FB TW PIN NWS
BioRank 9248

Turan Çolakkadı

Doğum tarihi : ??.??.1954
Turan Çolakkadı kaç yaşında : 70
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Hukuk Adamı
Turan Çolakkadı doğum yeri : Andırın, Kahramanmaraş

Turan Çolakkadı Biyografisi

İstanbul Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemeleri Cumhuriyet Başsavcısıdır.
Turan Çolakkadı, 1954 yılında Kahramanmaraş, Andırın ilçesi Köleli köyünde doğmuştur. 5 kardeşi vardır. İlkokulu köyünde okudu. Orta öğrenimini Kahramanmaraş'ta tamamladı ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Önce Kaymakamlık stajını Elazığ'da yaptı. Sonra meslek değiştirerek savcılık stajı yaptı ve savcı oldu.

Uzun yıllar Anadolu'da çeşitli şehirlerde savcı olarak çalıştıktan sonra 1993 yılında İstanbul'a atandı. 1996 yılına kadar Sultanahmet semtindeki İstanbul Adliyesinde çalıştı. 1996 yılında Devlet Güvenlik Mahkemesi Cumhuriyet Savcılığına atandı.

Bu mahkemeler kapandıktan sonra yerine kurulan İstanbul Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemelerinde Cumhuriyet Başsavcı Vekili olarak görev yaptı. Daha sonra HSYK kararnamesi ile özel yetkileri alınıp terfi ettirilerek İstanbul Başsavcılığı’na atandı.

Turan Çolakkadı, 1978 yılında Kaymakamlık stajı yaparken tanıştığı Elazığ'lı eşi ile evlendi. 3 erkek çocuğu vardır.

Kaynak:Biyografi.info

Turan Çolakkadı için yapılan aramalar

Turan Çolakkadı, Turan Çolakkadı biyografi, Turan Çolakkadı hayatı, Turan Çolakkadı özgeçmişi, Turan Çolakkadı hakkında, Turan Çolakkadı doğum yeri, Turan Çolakkadı fotoğraf, Turan Çolakkadı video, Turan Çolakkadı resim, Turan Çolakkadı kimdir?, Turan Çolakkadı kaç yaşında?, Turan Çolakkadı nereli, Turan Çolakkadı memleketi