FB TW PIN NWS
BioRank 7201

Tuna Bekleviç

Doğum tarihi : 23.Ocak.1977
Tuna Bekleviç kaç yaşında : 47
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Tuna Bekleviç doğum yeri : Edirne

Tuna Bekleviç Biyografisi

Tuna Bekleviç, 23 Ocak 1977 tarihinde Edirne’de esnaf çocuğu olarak doğmuştur. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde ekonomi bölümünde okuyarak 2002 yılında mezun oldu.

2000 yılında Ekonomistler Platformu’nu kurdu. 2005 yılında Bilgi Üniversitesi mezunlar cemiyetini kurarak ilk dönem başkanlığını yaptı. 2007 yılında başlayarak "Uluslararası Barış ve Demokrasi Forumu"nun (International Forum for Democracy and Peace) 3 yıl boyunca başkanlığını yaptı.

2005 yılında ABD Dış İşleri Bakanlığı'nın konuğu olarak "International Visitor Leadership Program"a iştirak etmiştir. ABD'de New York, Washington D.C., Seattle, Chicago, Minneapolis, Austin, Dallas, Los Angeles, Cincinnatti, Atlanta, Iowa City, Boston, Miami şehirlerinde seminerler vermiştir. Ayrıca 2005 yılında bölgede barış ve sivil toplum örgütlerinin etkinliği üzerine çalışmalar gerçekleştirmek için Irak seyahati yapmış, Erbil, Kerkük, Süleymaniye ve Musul'da çeşitli toplantılar düzenlemiş, sivil toplum örgütlerinin yöneticileri ve devlet adamları ile görüşmüştür.

2004 yıllında “Kağızman Modeli “ve 2006 yılında “Hedef 2023”isimli kitapları yazdı.

Tuna Bekleviç'in siyaset, kamu yönetimi ve hukuk alanında Türkiye'nin en başarılı genci (JCI tarafından TOYP 2003) başta olmak üzere aldığı ödüllerinin yanı sıra, tenis, atletizm ve satranç dallarında da çeşitli ödülleri bulunmaktadır.

2006 yılı sonunda Güçlü Türkiye Partisi’ni (GTP) kurdu. Partisi 33 şehirde teşkilatlanmasına rağmen erken seçim kararı alınınca seçimlere giremedi. Genel seçimlere katılamayan partinin yöneticileri ve teşkilatları 2008 yılında AK Parti saflarına dahil olmuştur. Tuna Beklevic, Türkiye gazetesi köşe yazarlığı da yaptı.

Tuna Bekleviç, 2007 yılı Türkiye genel seçimlerinde Edirne'den bağımsız milletvekilli adayı ve 2011 Genel Seçimlerde AK Parti'den Edirne 2. sıra milletvekili adayı olmuş fakat seçilememiştir. 20 Aralık 2011 itibari ile dönemin Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’ın danışmanlığına atandı.

2013 yılından 2015 yılına kadar T.C. Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun danışmanlığı görevlerini gerçekleştirdi.

2013 yılından itibaren Edirne Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini sürdürmektedir.

Tuna Beklevic, Elif Bekleviç ile evlidir. İki çocuğu vardır.

Tuna Bekleviç, Ocak 2017 ayında “Hayır Partisi” adlı yeni bir parti kurduğunu duyurdu. Henüz resmi olarak kurulmayan, sadece referandum sürecinde faaliyet gösterecek olan ‘Hayır Partisi’nin referandumdan sonra kapanacağı belirtildi. Konuyla ilgili Facebook hesabından açıklama yapan Tuna Bekleviç, anayasa değişikliğinin “Cumhuriyetin sonu olacağını” savundu.

Kitapları :
2004 - Kağızman Modeli
2006 - Hedef 2023


Kaynak:Biyografi.info

Tuna Bekleviç kitapları

Tüm Tuna Bekleviç kitapları

Tuna Bekleviç için yapılan aramalar

Tuna Bekleviç, Tuna Bekleviç biyografi, Tuna Bekleviç hayatı, Tuna Bekleviç özgeçmişi, Tuna Bekleviç hakkında, Tuna Bekleviç doğum yeri, Tuna Bekleviç fotoğraf, Tuna Bekleviç video, Tuna Bekleviç resim, Tuna Bekleviç kimdir?, Tuna Bekleviç kaç yaşında?, Tuna Bekleviç nereli, Tuna Bekleviç memleketi