FB TW PIN NWS
BioRank 8820

Timur Sırt

Doğum tarihi : ??.??.1969
Timur Sırt kaç yaşında : 55
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Gazeteci
Timur Sırt doğum yeri : İzmir

Timur Sırt Biyografisi

Sabah gazetesi Teknoloji Editörü olan Timur Sırt, yine aynı gazetede yazarlık yapmaktadır.

Timur Sırt, 1969 yılında İzmir’de doğmuştur. Aslen Rize Hemşin ilçesindendir. Adana, Ceyhan’da büyümüştür. 1987 yılında girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Mühendisliğinden 1995 yılında mezun oldu.

Timur Sırt, İTÜ Maden Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu ve madeni gazetecilikte buldu. Araştırma editörü olarak Bilgisayar Datamation Dergisi'nde başladığı gazeteciliğe, 1993 yılında yayın hayatına başlayan PC Magazine Türkiye dergisinde sektörel araştırma Editörü olarak 2003 yılına kadar sürdürdü. Aynı anda 1995 yılında Yeni Yüzyıl gazetesinde haftalık bilişim sayfasının editörlüğünü yaptı.

1998 yılında PC Magazine - eWeek ve Connect Online dergilerinin yayın koordinatörlüğünü yaptı. İlk CD-ROM ve ilk elektronik reklam projesini 1996 yılında CD-ROM projesiyle yaptı. İlk virüslü ve antivirüslü CD-ROM projelerine PC Magazine Türkiye dergisinde imza attı.

Yeni Binyıl gazetesinde günlük internet ve bilişim sayfalarında editör ve yazarlık yaptı. 2002 yılından bu yana aynı grupta Sabah gazetesinde halen devam eden bilişim sayfasında editör - yazar olarak görev yapıyor.

2006 yılında Türkiye’nin ilk düzenli yayın yapan WebTV projesi Televidyon’un kurucu ortağı oldu.

Atv - aHaber gibi televizyon kanallarında bilişim programları yaptı. Sabah TV ve ONHAYAT TV gibi WebTV projelerin kuruluş çalışmalarını yaptı. Şu anda Sabah Gazetesi’nde değişik günlerde yayınlanan ONHAYAT - Dijital Girişim Ekonomisi - ONHAYAT Teknoloji - ONHAYAT Mobil - ONHAYAT Spor - ONHAYAT İnternet gibi bilişim sayfalarına editörlük/yazarlık yapıyor. Gönüllü gündemini gazeteye internete ve video kanallarına taşıyor. Girişimcilere gönüllü tanıtım platformu sunuyor..

Halen Teknosohbet.TV adresinde teknoloji tutkunlarına yol gösteriyor.

1999-2000 yıllarında Bilişim Yayınları Koordinatörü olarak görev yapan Timur Sırt, 2002 yılından bu yana Sabah Gazetesi Teknoloji Editörlüğü görevini sürdürüyor.

Kaynak:Biyografi.info

Timur Sırt için yapılan aramalar

Timur Sırt, Timur Sırt biyografi, Timur Sırt hayatı, Timur Sırt özgeçmişi, Timur Sırt hakkında, Timur Sırt doğum yeri, Timur Sırt fotoğraf, Timur Sırt video, Timur Sırt resim, Timur Sırt kimdir?, Timur Sırt kaç yaşında?, Timur Sırt nereli, Timur Sırt memleketi