FB TW PIN NWS
BioRank 9053

Tevfik Göksu

Doğum tarihi : ??.??.1966
Tevfik Göksu kaç yaşında : 58
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Siyasetçi
Tevfik Göksu doğum yeri : Gölbaşı, Adıyaman

Tevfik Göksu Biyografisi

2009 yılından itibaren İstanbul, Esenler Belediye Başkanlığı görevindedir.

Tevfik Göksu, 1966 yılında Adıyaman ilinin ilçesi Gölbaşı’nda doğmuştur. Tam adı Mehmet Tevfik Göksu’dur. İlköğrenimini Gölbaşı’nda, ortaöğrenimini 1980-1985 yılları arasında İstanbul Gaziosmanpaşa’da İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1990 yılında İstanbul, Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1991-1994 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Doktorasını, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde tamamladı. Mehmet Mustafa Göksu ve Mahmut Göksu adlarında kardeşleri vardır.

Akademik çalışmalarını sosyoloji alanında yoğunlaştıran Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Tevfik Göksu, siyasi çalışmalarının yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarıyla yakın temasını sürekli devam ettirdi. Milli Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı yaptı.

Tevfik Göksu, hazırladığı birçok siyasal propaganda konseptinin yanı sıra sivil toplum iletişim danışmanlığı, yerel yönetim iletişim danışmanlığı ve 1992-2000 yılları arasında da Bağcılar Belediyesi’nde Başkan Danışmanlığı yaptı. Ayrıca Türkiye’nin önde gelen araştırma şirketinde çalışmalarda bulundu.

Tevfik Göksu, 2009 Mahalli İdareler Seçimleri’nde AK parti tarafından Esenler Belediye Başkan Adayı gösterildi ve seçimi %48 gibi yüksek bir oy oranı ile kazandı.

30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimleri için partisi AK Parti’den yeniden Esenler Belediye Başkan Adayı gösterilen Tevfik Göksu, oyların % 62.7’sini alarak tekrar belediye başkanı oldu.

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nde yine partisi tarafından Esenler Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Tevfik Göksu, seçimi yüzde 65,48 gibi yüksek bir oy oranı ile kazandı. Esenler Belediye Başkanlığının yanı sıra, İBB Meclisi’nde AK Parti Grup Başkan Vekili olarak görevine devam etmektedir.

İngilizce ve Arapça bilen Tevfik Göksu Hacer Göksu ile evli ve dört çocuk babasıdır.

Üye olduğu Kuruluşlar:
Araştırmacılar Derneği,
Teknik Elemanlar Derneği,
ASKON (Anadolu Aslanları İşadamları Derneği)
Adıyamanlılar Vakfı üyeliği


Kaynak:Biyografi.info

Tevfik Göksu için yapılan aramalar

Tevfik Göksu, Tevfik Göksu biyografi, Tevfik Göksu hayatı, Tevfik Göksu özgeçmişi, Tevfik Göksu hakkında, Tevfik Göksu doğum yeri, Tevfik Göksu fotoğraf, Tevfik Göksu video, Tevfik Göksu resim, Tevfik Göksu kimdir?, Tevfik Göksu kaç yaşında?, Tevfik Göksu nereli, Tevfik Göksu memleketi