FB TW PIN NWS
BioRank 6196

Tamer Dodurka

Doğum tarihi : 08.Eylül.1960
Tamer Dodurka kaç yaşında : 64
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Meslek : Doktor
Tamer Dodurka doğum yeri : Bingöl

Tamer Dodurka Biyografisi

Hazim Tamer Dodurka, İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörü, Veteriner İç Hastalıkları ve Psikoloji Uzmanı

H. Tamer Dodurka 8 Eylül 1960 tarihinde subay olan babasının görev yaptığı Bingöl’de doğdu. Baba tarafı Amasyalı, Dedeleri Selanik ve Kırımlıdır. 1976 Yılından beri Çorlu’da ikamet etmektedir.

1985 Yılında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı Fakültenin İç Hastalıkları Anabilim Dalında asistan olarak göreve başladı. 1990 yılında doktorasını tamamladı. 1992 yılında Yrd.Doçent, 1995 yılında Doçent ve 2001 Yılında Profesör oldu.

H.Tamer Dodurka 1991-1993 yılları arasında Münih Ludwig Maximillian Üniversitesi Veteriner Fakültesinde araştırıcı olarak görev yaptı. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünde hayvan davranışları üzerine hazırladığı yükseklisans tezini tamamlayarak uzman psikolog unvanını aldı.

Akademik hayatı boyunca çok sayıda ulusal ve uluslararası bilimsel yayın yapıp bildiriler sundu ve 30’dan fazla bilimsel sempozyuma başkanlık etti. Remzi Kitabevi tarafından yayınlanmış üç adet kitabın yazarıdır.

2014-2018 yılları arasında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı görevinde bulundu. Bu görevde kendisine belediyenin İmar ve Şehircilik, Çevre Koruma, Deprem Risk yönetimi ve kentsel iyileştirme dairesi gibi önemli daire başkanlıkları bağlandı. Bu esnada Tekirdağ Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu, Mahalli Çevre Kurulu ve İl Bağımlılıkla Mücadele Kurulu üyeliği gibi görevlerin yanı sıra Malkara Birlik A.Ş. Yem Fabrikası’nda Yönetim Kurul Başkan Yardımcılığı görevleri yaptı.

24 Haziran 2018 yılı genel seçimleri dolayısıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesindeki görevinden ayrıldı ve İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili 3. Sıra adayı oldu.

Seçimlerin ardından, ana yerleşkesi Silivri'de bulunan İstanbul Rumeli Üniversitesinde göreve başladı. Önce Dekan, daha sonra Rektör Yardımcısı görevlerinde bulunduktan sonra 2019 yılında Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Rektör olarak atandı.

14 Mayıs 2023 Genel Seçimlerinde İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili aday adayı olmak üzere rektörlük görevinden istifa etti.

Çorlu Kızılay eski başkanı Selime Dodurka ile evli olup iki çocuk babasıdır.

Kitapları :
2012 - Merdivenden Korkan Köpek
2005 - Köpeklerde Davranış Sorunları (Yazarı:Tamer Dodurka, çizer: Emre Ulaş)
2000 - Köpek Psikolojisi


Kaynak:Biyografi.info

Tamer Dodurka kitapları

Tüm Tamer Dodurka kitapları

Tamer Dodurka için yapılan aramalar

Tamer Dodurka, Tamer Dodurka biyografi, Tamer Dodurka hayatı, Tamer Dodurka özgeçmişi, Tamer Dodurka hakkında, Tamer Dodurka doğum yeri, Tamer Dodurka fotoğraf, Tamer Dodurka video, Tamer Dodurka resim, Tamer Dodurka kimdir?, Tamer Dodurka kaç yaşında?, Tamer Dodurka nereli, Tamer Dodurka memleketi