FB TW PIN NWS
BioRank 5895

Talat Ulussever

Doğum tarihi : ??.??.1970
Talat Ulussever kaç yaşında : 54
Kilo & Boy :
Burcu :
Talat Ulussever doğum yeri : Adana

Talat Ulussever Biyografisi

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Talat Ulussever, 1970 yılında Adana’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye bölümünden mezun oldu. Finansal Kaynakların Yönetimi” alanında Carnegie Mellon Üniversitesi’nden (ABD) yüksek lisans, “Türkiye’de Yapılan Finansal Reformların Ekonomik Analizi” başlıklı teziyle Kansas Üniversitesi’nden (ABD) doktora derecelerini aldı.

2004–2007 yılları arasında Benedict College Finans Bölümü’nde (ABD) tam zamanlı Yardımcı Doçent olarak çalışan Dr. Ulussever, aynı zamanda üniversitenin iştirak ve şirketlerinde araştırmacı, proje danışmanı ve finans danışmanı görevlerinde bulundu.

Lisansüstü eğitimi boyunca Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan farklı üniversite ve kuruluşlarda analist, uzman, öğretim görevlisi ve misafir profesör olarak çalıştı.

Akademik hayatına 2007 yılından itibaren Suudi Arabistan’da Kral Fahd Petrol & Mineral Üniversitesi’nde devam eden Talat Ulussever, burada finans dersleri verdi ve araştırma projelerinde proje yürütücüsü ve danışman olarak aktif görevler aldı.

Akademik kariyeri boyunca çok sayıda uluslararası akademik sempozyumda sunumlar yaptı, müzakerelerde bulundu ve oturumlara başkanlık etti. Uluslararası hakemli dergilerde birçok makale ve kitap eleştirileri yayımlanan ve Şubat 2013’te Doçent olan Dr. Ulussever, çok sayıda uluslararası akademik dergi ve kurumun Bilimsel Kurullarında görev yapmaktadır.

2010-2014 yılları arasında T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nda Baş Proje Direktörü ve Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulunduğu sürede Ajans’da görev yapan uzmanlara ekonomi, finans ve yatırım alanında eğitimler vermiştir.

5 Nisan 2013’te Borsa İstanbul A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Talat Ulussever, 31 Mart 2015 tarihinde yapılan Genel Kurul Toplantısında Borsa İstanbul'da Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiştir.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İktisat Bölümü kurucu başkanlığını da yapan Talat Ulussever, Haziran 2014’ten beri Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Doçent olarak görev yapmaktadır.

İleri derecede İngilizce, orta düzeyde Arapça bilen Talat Ulussever, evli ve 4 çocuğu vardır.

Talat Ulussever, 2011 genel seçimlerinde milletvekili olmak için AKP’den aday adayı olmuştu.

Borsa İstanbul A.Ş’nin (BİAŞ) 31 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulu’nda, Talat Ulussever Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen Talat Ulussever, 31 Mart 2018'e kadar görev yapacak. Tuncay Dinç, münhal (boşta) bulunan Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

Kaynak:Biyografi.info

Talat Ulussever için yapılan aramalar

Talat Ulussever, Talat Ulussever biyografi, Talat Ulussever hayatı, Talat Ulussever özgeçmişi, Talat Ulussever hakkında, Talat Ulussever doğum yeri, Talat Ulussever fotoğraf, Talat Ulussever video, Talat Ulussever resim, Talat Ulussever kimdir?, Talat Ulussever kaç yaşında?, Talat Ulussever nereli, Talat Ulussever memleketi