FB TW PIN NWS
BioRank 5077

Simge Fıstıkoğlu

Doğum tarihi : 12.Aralık.1982
Simge Fıstıkoğlu kaç yaşında : 42
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Simge Fıstıkoğlu doğum yeri : Yeşilköy, İstanbul

Simge Fıstıkoğlu Biyografisi

Simge Fıstıkoğlu, 12 Aralık 1982 tarihinde İstanbul, Yeşilköy’de doğmuştur. Sinem Fıstıkoğlu adında kız kardeşi vardır. 7 yaşında ata binmeye başladı ve aralıksız 10 sene bindi. İlkokulu Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulunda, ortaokulu Selim Pars Kolejinde, liseyi ise Beyoğlu Anadolu Lisesinde okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Edebiyat Fakültesi Bölümü'nde eğitim görerek 2005 yılında mezun oldu.
Medyaya ilk adımını Elle Decor Dergisi ile attı. 6 aylık stil editörlüğü deneyiminden sonra yazılı basın yerine görsel basında çalışmak istediğini anlayıp 16 Ekim 2006 tarihinde Habertürk Televizyonu'nun o dönemde Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı olan Murat Ongun'un kapısını çaldı. “Bu mesleği öğrenmek istiyorum” dediği Murat Ongun'dan "spor servisinde hemen başla" yanıtını aldı ve hiç düşünmeden kabul etti.

16 Ekim 2006 tarihinden 2009 yılının Ağustos ayına dek spor spikeri ve editörü olarak görev yaptı. Bu süre zarfında aralarında Fatih Terim, Şenol Güneş, Ertuğrul Sağlam, Ersun Yanal, Vicente Del Bosque gibi teknik direktörler başta olmak üzere Hakan Şükür, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Rüştü Reçber, Servet Çetin, Tümer Metin, Nihat Kahveci, Gökhan Gönül, Hamit Altıntop, Halil Altıntop, Nuri Şahin, Tugay Kerimoğlu, Mehmet Aurelio, Mevlüt Erdinç, Caner Erkin, Philip Holosko, Colin Kazım-Richards gibi başarılı futbolcularla röportajlar yaptı.

Formula 1 pilotu Heiki Kovalainen ve yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo ile röportaj yaptı, Güney Afrika’da düzenlenen 2010 Dünya Kupası’nı takip etti.

2009 yılının Ağustos ayında Habertürk Televizyonu Spor Müdürü oldu. 16 Eylül 2011 tarihinde Haberturk Televizyonu’ndan ayrılarak A Haber'e geçti. 2011 yılında Ceyhun Yılmaz ile ''Hoş Beş İki'' adlı programı sundu. Yine 2011 yılında ''1 Gün'' isimli programda sunuculuk yapan Simge Fıstıkoğlu; Sırrı Süreyya Önder, Meral Akşener, Suat Kılıç, Oktay Vural gibi siyasetçileri programda konuk etti. A Haber'de Son Durak adlı haber programını sundu.

16 Şubat 2012 tarihinde Habertürk'e geçti. 1 Gün ve Gün Başlıyor programını hazırlayıp sundu. Ayrıca cumartesi-pazar sabahları 09:15 – 12:00 saatleri arasında canlı yayınlanan Burası Haftasonu isimli programı hazırlayıp sundu.

Ciner Grubu, Show Tv'yi satın aldıktan sonra Simge Fıstıkoğlu, Show Tv'ye transfer oldu.

Eylül 2014'te programına son veren deneyimli televizyoncu farklı kurumlarda spikerlik eğitimleri verdi. 2015 yılı itibarıyla TRT Spor Kanalında Topuklu Krampon isimli Futbol Sohbet Programını Nazenin Tokuşoğlu ile birlikte sundu.

2015 yılından itibaren NTV'de hafta içi her akşam "Simge Fıstıkoğlu'yla spor akşamı" adlı programını ve "Günün İçinden" adlı haber programını 17 Haziran 2020 tarihine kadar sundu. Bu tarihte Simge Fıstıkoğlu, 5 yıldır görev yaptığı NTV ve Doğuş Yayın Grubu ile yollarını ayırdı.

Çok ağır sporları sevmeyen Simge Fıstıkoğlu, çocukluğundan beri yüzmeyi, ata binmeyi, fitnesi çok sevmektedir.

6 Nisan 2018 tarihinde Emre Tavukçuoğlu ile evlendi. 24 Eylül 2018 tarihinde bir oğlu oldu. 10 Mart 2020 tarihinde İmge adında bir kız çocuğu oldu.

Kaynak:Biyografi.info

Simge Fıstıkoğlu için yapılan aramalar

Simge Fıstıkoğlu, Simge Fıstıkoğlu biyografi, Simge Fıstıkoğlu hayatı, Simge Fıstıkoğlu özgeçmişi, Simge Fıstıkoğlu hakkında, Simge Fıstıkoğlu doğum yeri, Simge Fıstıkoğlu fotoğraf, Simge Fıstıkoğlu video, Simge Fıstıkoğlu resim, Simge Fıstıkoğlu kimdir?, Simge Fıstıkoğlu kaç yaşında?, Simge Fıstıkoğlu nereli, Simge Fıstıkoğlu memleketi