FB TW PIN NWS
BioRank 661

Prof.Dr.Şevki Sözen

Doğum tarihi : ??.??.1963
Şevki Sözen kaç yaşında : 61
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Doktor
Şevki Sözen doğum yeri : Kabil, Afganistan

Şevki Sözen Biyografisi

Prof. Dr. Şevki Sözen, Müge Anlı'nın yaptığı “Müge Anlı ile Tatlı Sert” programında 2011 yılından itibaren görev yapmaktadır.

Şevki Sözen, 1963 yılında Afganistan'ın başkenti Kabil’de doğmuştur. Tam adı Mehmet Şevki Sözen’dir. Babası Prof. Dr. Hayri SÖZEN ise Makedonya İştip Kasabasında doğmuştur. Baba tarafından aslen Makedonya asıllıdır. İlkokulu İstanbul’da Ataköy İlkokulu'nda tamamladıktan sonra Saint Benoit Fransız Lisesi ve ardından İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldu.

Şevki Sözen, Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu, İstanbul Adli Tıp Uzmanlığı Eğitimi, ABD, New Jersey’de Rutgers Üniversitesi, Adli Tıp Doçentliği ve Adli Tıp Profesörlüğü'nde eğitimini tamamlamıştır.

Askerliğini 1990-1991 yılları arasında yedek subay olarak Ankara’da Gülhane Askeri Tıp Akademisi, Patoloji Anabilim Dalında yapmıştır.

1991 yılında Adana’da Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu, Adli Tıp Grup Başkanlığında Adli Tıp Uzmanı olarak göreve başladı. 1993 - 1994 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, Adli Tıp Anabilim Dalında Adli Tıp Uzmanı oldu. 1994 - 2000 yılları arasında Adli Tıp Doçenti olan Şevki Sözen, 2000 yılında Adli Tıp Profesörü oldu.

2001-2003 yılları arasında Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 2. İhtisas Kurulu Başkanı olarak çalıştı.

Prof. Dr. Şevki Sözen, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalında kariyerine devam etmektedir.

Prof. Dr. Şevki Sözen, aile içi şiddet, çocuk istismarı ve cinsel saldırılar alanında danışmanlık yapmaktadır.

Çok iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilen Şevki Sözen, evlidir ve bir çocuğu vardır.

Yapımcılığını ve sunuculuğunu Müge Anlı'nın yaptığı, yönetmenliğini Ahmet Şirin'in üstlendiği Atv'de sabah kuşağında yayınlanan kayıp kişilerin arandığı, işleyeni belli olmayan veya işleyenin bulunamadığı cinayetlerin aydınlatılmaya çalışıldığı “Müge Anlı ile Tatlı Sert” programında 2011 yılından itibaren Müge Anlı'nın yanında Psikiyatrist Prof. Dr. Arif Verimli ve avukat Rahmi Özkan ile birlikte Adli Tıp Uzmanı olarak Prof. Dr. Şevki Sözen de görev yapmıştır.

Kaynak:Biyografi.info

Şevki Sözen için yapılan aramalar

Şevki Sözen, Şevki Sözen biyografi, Şevki Sözen hayatı, Şevki Sözen özgeçmişi, Şevki Sözen hakkında, Şevki Sözen doğum yeri, Şevki Sözen fotoğraf, Şevki Sözen video, Şevki Sözen resim, Şevki Sözen kimdir?, Şevki Sözen kaç yaşında?, Şevki Sözen nereli, Şevki Sözen memleketi