FB TW PIN NWS
BioRank 6488

Şenol Kazancı

Doğum tarihi : ??.??.1975
Şenol Kazancı kaç yaşında : 49
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek :
Şenol Kazancı doğum yeri : İstanbul

Şenol Kazancı Biyografisi

Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürüdür.

Şenol Kazancı, 1975 yılında İstanbul’da doğmuştur. Aslen Trabzonludur. İstanbul Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olan Kazancı ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

Şenol Kazancı, TVNET haber kanalının genel yayın yönetmenliğini yaptı. 2011 yılına kadar aynı zamanda Yeni Şafak Gazetesi’nde de yazarlık yaptı.

Şenol Kazancı, 2011 yılında Başbakan Başdanışmanlığı görevine getirildi. Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevine getirildi ve eş zamanlı olarak Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanlığı görevini de yürüttü.

Evli olan Şenol Kazancı’nın Zeynep ve Ayşe adlarında iki kızı vardır.

Şenol Kazancı, merkezi Ankara'da bulunan uluslararası Türk haber ajansı Anadolu Ajansına 16 Aralık 2014 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı seçildi ve Genel Müdür olarak atandı.

Merkezi Ankara'da bulunan uluslararası Türk haber ajansı Anadolu Ajansı, Türk Kurtuluş Savaşı hakkındaki haberleri duyurmak amacıyla Mustafa Kemal ATATÜRK, Halide Edip Adıvar ve Yunus Nadi Abalıoğlu tarafından 6 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmadan 17 gün önce, Ankara'da kurulmuştur. Ajans Meclis'in çıkardığı ilk yasaları duyurmuştur.

Kaynak:Biyografi.info

Şenol Kazancı için yapılan aramalar

Şenol Kazancı, Şenol Kazancı biyografi, Şenol Kazancı hayatı, Şenol Kazancı özgeçmişi, Şenol Kazancı hakkında, Şenol Kazancı doğum yeri, Şenol Kazancı fotoğraf, Şenol Kazancı video, Şenol Kazancı resim, Şenol Kazancı kimdir?, Şenol Kazancı kaç yaşında?, Şenol Kazancı nereli, Şenol Kazancı memleketi