FB TW PIN NWS
BioRank 3040

Doç.Dr.Sema Turan

Doğum tarihi : ??.??.1972
Sema Turan kaç yaşında : 52
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Doktor
Sema Turan doğum yeri :

Sema Turan Biyografisi

Ankara Şehir Hastanesi yoğun bakım uzmanı olan Doç. Dr. Sema Turan, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesidir.

Sema Turan, 1972 yılında doğmuştur. Tam adı Sema Kultufan Turan’dır. 1990 - 1996 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde okuyup 1996 yılında mezun oldu. 1997 - 2001 yılları arasında Ankara'da Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesinde “Hızlı Derlenme Anestezi Tekniğiyle Açık Kalp Cerrahisinde Remifentanil ve Fentanil’in Postoperatif Ağrı ve Derlenme Üzerine Etkileri” adlı tezini tamamlayarak uzmanlık eğitimini tamamladı.

Ankara’da Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniğinde Uzm. Dr. Olarak görev yaptı.

Doç. Dr. Sema Turan, 2018 yılından itibaren Türk Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Derneği (TDCY) Yönetim Kurulu Üyesidir.

Akciğer Nakli Anestezisti Ve Yoğun Bakım Uzmanı Doç. Dr. Sema Turan, 2012 yılında Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Yoğun Bakım İdari Ve Eğitim Sorumlusu olarak görev yapmaya başladı. 2019 yılından itibaren Ankara Şehir Hastanesinde yoğun bakım uzmanı olarak çalışmaktadır.

Doç. Dr. Sema Turan’ın 14 adet makalesi Uluslararası hakemli dergilerde yayımlanmıştır.

Doç. Dr. Sema Turan, 10 Ocak 2020’de oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

2019 Aralık ayında Çin'de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) böyle bir pandemik hastalığın varlığını ortaya koydu. Daha sonra ise Sağlık Bakanlığı doğru kararlar verebilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı. Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüs salgını (kovid-19) ile mücadelesini, Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda sürdürüyor.

Üyesi olduğu Kuruluşlar :
Türk Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Derneği (TDCY)


Kaynak:Biyografi.info

Sema Turan videoları

Tüm Sema Turan videoları

Sema Turan için yapılan aramalar

Sema Turan, Sema Turan biyografi, Sema Turan hayatı, Sema Turan özgeçmişi, Sema Turan hakkında, Sema Turan doğum yeri, Sema Turan fotoğraf, Sema Turan video, Sema Turan resim, Sema Turan kimdir?, Sema Turan kaç yaşında?, Sema Turan nereli, Sema Turan memleketi