FB TW PIN NWS
BioRank 2287

Selin Ortaçlı

Doğum tarihi : 24.Aralık.1986
Selin Ortaçlı kaç yaşında : 38
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Selin Ortaçlı doğum yeri : İstanbul

Selin Ortaçlı Biyografisi

Selin Ortaçlı, 24 Aralık 1986 tarihinde doğmuştur. Tam adı Ayla Selin Ortaçlı’dır. Anne ve babası da mankendir. Ortaokul ve liseyi İtalyan Lisesi'nde okudu. Liseden sonra da İtalya'da moda alanında önemli okullardan birisi olan Marangoni ve Politecnico üniversitelerini kazandı ama Türkiye’den ayrılmak istemediği için gitmedi ve Yeditepe Üniversitesi İtalyanca Sanat ve Tasarım Bölümü'nde okudu.
İlkokul yıllarında Derishow'un Hayalimdeki Giysi tasarım yarışmasında birinci oldu. 2006 yılında yapılan Fashion TV'nin düzenlediği moda ödüllerinde "Gelecek Vaat Eden En İyi Bayan Model" ödülünü kazandı. Uzun bir süre modellik yaptı. Bir dönem evlilik programında sunuculuk da yapmıştır.

Moda tasarımcılığı da yapan Selin Ortaçlı, mezun olduktan sonra kendi butik iç çamaşır markasını kurdu. 2009'un Haziran'ında "SeLingerie" adı altında iç çamaşırı koleksiyonunu çıkardı. Ancak şimdilerde oyunculuktan vakti kalmadığı için bu işini yapamamaktadır.

2010 yılında Şahika Tekand'tan bir yıl süresince oyunculuk eğitim aldı.

Selin Ortaçlı, 2011 yılından beri Şahan Gökbakar ile birliktedir.

2011 yılında “Araf zamanı” adlı dizide Saruhan Hünel ile başrol oynadı.

2014 yılında dizinin başrollerini Engin Akyürek, Tuba Büyüküstün, Nebahat Çehre, Tuvana Türkay ve Erkan Can’ın üstlendiği “Kara Para Aşk” adlı dizide oynadı.

Selin Ortaçlı , 2014 yılında senaryosunu Birol Güven, Yaşar Arak ve Caner Güler'in yazdığı “Kalp Hırsızı” adlı dizide Kenan Ece ve Mine Tugay ile başrolde oynadı.

23 Mayıs 2015 tarihinde oyuncu Şahan Gökbakar ile Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da evlendi. Aralık 2015 ayında Deniz Efe adında bir oğlu dünyaya geldi. 16 Mart 2017 tarihinde Ela adında kızı doğdu.

Filmleri ve Dizileri :
2014 - Kara Para Aşk (Sibel )(TV Dizisi )
2014 - Kalp Hırsızı (Filiz) (TV Dizisi )
2012 - Araf Zamanı (Nazlı) (TV Dizisi )
2010 - Doktorlar


Kaynak:Biyografi.info

Selin Ortaçlı hakkında haberler

Tüm Selin Ortaçlı haberleri

Selin Ortaçlı için yapılan aramalar

Selin Ortaçlı, Selin Ortaçlı biyografi, Selin Ortaçlı hayatı, Selin Ortaçlı özgeçmişi, Selin Ortaçlı hakkında, Selin Ortaçlı doğum yeri, Selin Ortaçlı fotoğraf, Selin Ortaçlı video, Selin Ortaçlı resim, Selin Ortaçlı kimdir?, Selin Ortaçlı kaç yaşında?, Selin Ortaçlı nereli, Selin Ortaçlı memleketi